Deputāti noraida Džonsona grafiku “Brexit” vienošanās likumprojekta virzīšanai cauri parlamentam

1 komentārs
Deputāti noraida Džonsona grafiku “Brexit” vienošanās likumprojekta virzīšanai cauri parlamentam
REUTERS/SCANPIX

Lielbritānijas parlaments otrdienas vakarā noraidījis premjerministra Borisa Džonsona ierosināto trīs dienu grafiku “Brexit” vienošanās likumprojekta virzīšanai cauri parlamentam.

Pārstāvju palāta noraidīja Džonsona grafiku ar 322 balsīm pret 308. Šis parlamenta lēmums var izjaukt Džonsona ieceri īstenot “Brexit” līdz 31. oktobrim.

Parlamentā šodien notika divi balsojumi. Pirmajā balsojumā deputāti deva savu sākotnējo atbalstu “Brexit” vienošanās likumprojektam, bet otrajā balsojumā noraidīja Džonsona grafiku, kas būtu devis deputātiem tikai trīs dienas laika šī likumprojekta izskatīšanai un apstiprināšanai.

Džonsons iepriekš šodien solīja, ka atsauks “Brexit” vienošanās likumprojektu un izsludināt pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, ja deputāti noraidīs viņa ierosināto grafiku.

Pēc balsojuma Džonsons paziņoja, ka iepauzēs “Brexit” vienošanās likumprojektu un konsultēsies ar Eiropas Savienības (ES) līderiem.

Premjerministrs sacīja deputātiem, ka ir vīlies par viņu lēmumu, bet uzsvēra, ka viņa politika nav mainījusies, proti, Lielbritānija izstāsies no ES mēneša beigās.

“Vienā veidā vai citā, mēs pametīsim ES ar šo vienošanos, kurai šī palāta tikko devusi savu piekrišanu,” paziņoja Džonsons.

Opozīcijā esošās Lielbritānijas Leiboristu partijas līderis  Džeremijs Korbins sacīja, ka Džonsons pats radījis savas problēmas, bet piedāvāja sākt sarunas par saprātīgu grafiku “Brexit” vienošanās likumprojekta virzīšanai cauri parlamentam.

Savukārt Skotu Nacionālās partijas (SNP) līderis Lielbritānijas parlamentā Īans Blekfords izteicās, ka Džonsonam šī ir vēl viena pazemojoša sakāve.
1 komentārs