Demokrāti vai republikāņi, kas iepriekš Latvijai bijis labāk? Edija fiksās piezīmes Nr. 4

Komentāri

Latvijai ar ASV ir attiecības jau gandrīz simts gadus. Interesants jautājums, vai šī simtgadu vēsture rāda kaut kādu tendenci par to, vai Latvijai labāk gājis ar demokrātiem vai republikāņiem Baltajā namā? Nerāda gan, un tam ir savi iemesli.

Galvenokārt tāpēc, ka ASV ārpolitiku veido paši prezidenti, nevis viņu politiskās partijas, un līdz ar to divi demokrātu prezidenti var būt radikāli atšķirīgi tāpat kā divi dažādi republikāņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nemaz tālu vēsturē nav jāiet. Ar demokrātu Bilu Klintonu deviņdesmitajos gados Baltijas valstīm veidojās tāda pati laba saskaņa kā ar republikāni Džordžu Bušu jaunāko divtūkstošajos gados. Savukārt ar Atmodas gados prezidējošo republikāni Džordžu Bušu vecāko nekas labs nesanāca, bet ne jau tāpēc, ka viņš republikānis.

Arī šajās vēlēšanās partijas piederība nebūtu tik svarīga. Bet problēma ir tā, ka Tramps ir gadījies ļoti dīvains republikānis. Baltā vārna, tā teikt. Viņam nerūp pilnīgi nekas no tā, ko gan demokrāti, gan republikāņi pēdējos sešdesmit gados pasaules lietās darījuši.

Nākamās Fiksās piezīmes jau rīt!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl