32 jauniešu nāves naktsklubā dēļ Rumānijas premjers pamet amatu

1 komentārs
32 jauniešu nāves naktsklubā dēļ Rumānijas premjers pamet amatu
Foto: EPA / LETA

Traģēdija Rumānijā prasījusi valsts premjerministra amatu. Par savu atkāpšanos Viktors Ponta paziņoja pēc tam, kad galvaspilsētā Bukarestē 20 000 cilvēku izgāja ielās. Iedzīvotāji protestēja pret valdībā pastāvošo korupciju, alkatību un neizdarību. Pēc notikušās traģēdijas vairāk nekā simt cietušo aizvien kritiskā stāvoklī atrodas slimnīcā.

“Korupcija nogalina”, “Mēs vēlamies taisnīgumu”, “Atkāpies” – ar šiem un citiem saukļiem aptuveni 20 000 rumāņu spontānā akcijā izgāja Bukarestes ielās, lai pieprasītu premjerministra un citu amatpersonu atkāpšanos.

Tauta ielās izgāja pēc pagājušajā nedēļā notikušās traģēdijas, kad ugunsgrēkā naktsklubā dzīvību zaudēja 32 cilvēki, lielākā daļa no viņiem bija jaunieši un pusaudži. Ievienoto skaits sasniedza 200, un daudzi cietušie joprojām atrodas slimnīcā kritiskā stāvoklī. Rumāņi nelaimē vaino varasiestādes, kas kārtīgi neinspicē klubus un citas sabiedriskās vietas.

Skaties foto:

Reaģējot uz sabiedrības noskaņojumu, par savu atkāpšanos paziņoja premjerministrs Viktors Ponta. Amatā viņš ir trīs gadus un jau iepriekš bijis iesaistīts vairākos korupcijas skandālos. Iedzīvotāji vēlas, lai par notikušo atbildētu augstākās amatpersonas. Būtu kļūda šo vēlmi ignorēt. Neuzskatu, ka būtu godīgi atbildību uzvelt ministriem vai mēriem. No šodienas nolieku savu mandātu.

Izmeklētāji jau noskaidrojuši, ka naktsklubam ne tikai nebija atļaujas izmantot pirotehniku, bet klubs bijis arī pārpildīts. Traģēdija izraisījusi pārbaužu lavīnu līdzīgās iestādēs, un vairāku klubu īpašnieki jau brīvprātīgi slēguši savus naktslokālus. Atgādināšu, ka ugunsgrēks izcēlās pēc tam, kad koncerta laikā izmantotā pirotehnika aizdedzināja zāles griestus.

Skaties video:

1 komentārs