“Debesis kļuva melnas un dzirdējām otro sprādzienu!” Kāzu video iemūžina traģiskā Beirūtas sprādziena mirkli

Pievienot komentāru
“Debesis kļuva melnas un dzirdējām otro sprādzienu!” Kāzu video iemūžina traģiskā Beirūtas sprādziena mirkli
EKRĀNUZŅĒMUMS/CNN

Otrdiena, 4.augusts – diena, kad Libānas galvaspilsētā Beirūtā nogranda postošs sprādziens, libāniešu pārim Israi Seblani un Ahmadam Sbeihi atmiņā paliks mūžam. Todien viņi svinēja sava kāzas. Brīdī, kad līgava tika iemūžināta romantiskā video, nofilmēts arī sprādziens, vēsta raidorganizācija “CNN”.

Jaunlaulātie pēc svinīgās ceremonijas devās Beirūtas ielās, lai iemūžinātu līgavu. Pirms sprādziena pilsētā ikdiena ritējusi savu ierasto gaitu, kad pēkšņi atskanējis skaļš troksnis, atceras līgava.

“Vieta, kur es atrados, dažās sekundēs pārtapa par “spoku” pilsētu, kas piepildīta ar putekļiem, stikla lauskām, kliedzošiem un asiņainiem cilvēkiem,” stāsta Seblani.

Savukārt kāzu fotogrāfs Mahmuds Nakibs “CNN” pastāstīja: “Dzirdējām pirmo sprādzienu, nodomājām, kas tas ir tālu un turpinājām filmēt. Pēc pāris sekundēm debesis kļuva melnas un dzirdējām otro sprādzienu.”

Triecienvilnis gandrīz nogrūdis fotogrāfu uz zemes, taču viņai kamerai izdevies iemūžināt haotisko brīdi.

Cilvēki, kuri tobrīd atradās, nekavējoties devās iekšā. Neviens no kāzu apmeklētājiem netika hospitalizēts.

Iepriekš jau vēstīts, ka otrdien Beirūtā eksplodēja 2750 tonnas lauksaimniecības mēslojuma amonija nitrāta, kas sešus gadus glabājās kādā ostas noliktavā.

Lasi vēl – Beirūtā eksplodējusī amonija nitrāta krava konfiscēta uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa

Sprādzienā dzīvību zaudēja vismaz 154 cilvēki, aptuveni 5000 ir ievainoti un bez pajumtes palikuši vairāk nekā 250 000 cilvēku.

Lasi vēl – ”Tā bija elle. Cilvēki kliedza, mēs tikām izmētāti…” Vietējie stāsta par sprādzienu Beirūtā