Davosā sākas Pasaules ekonomikas forums

2 komentāri
Davosā sākas Pasaules ekonomikas forums
AP/SCANPIX

Otrdien, 22. janvārī, Šveices kalnu kūrortā Davosā tiks atklāts ikgadējais Pasaules ekonomikas forums, kurā pasaules ietekmīgākie cilvēki pārspriež aktuālākās šā brīža problēmas.

Pirms foruma jau tika prezentēti dažādi statistikas dati no Pasaules Valūtas fonda puses, kas iezīmē ekonomikas izaugsmes palēnināšanos.

Valūtas fonds iesaka cilvēkus būt piesardzīgiem un vērot norises pasaules ekonomikā, galvenokārt Lielbritānijā, kurā risinājums tiek meklēts “Brexit” procesam, kā arī Ķīnā, kuras izaugsme bija iecerēta lielākos tempos, kā tas ir šobrīd.

Tomēr Davosā tiks diskutēts arī par citām tēmām – kopumā 350 paneļdiskusijās piedalīsies vairāki zināmi pasaules līderi un uzņēmumu vadītāji. Kalnu ciematā lielas apsardzes pavadībā ieradīsies 3000 viesu. Šogad jaunākais no tiem ir 16 gadus vecs dabas fotogrāfs, bet vecākajam ir 92 gadi – tas ir Sers Deivids Atenboro, kurš centīsies pārliecināt līderus par nepieciešamību aktīvāk cīnīties ar klimata pārmaiņām.

Forums ilgs līdz 25. janvārim. Šogad tajā nepiedalīsies Latvijas pārstāvji, savukārt Lietuvu pārstāvēs prezidente Daļa Grībauskaite.

2 komentāri