Daudzviet Eiropā Covid-19 dēļ lemj par daļēju ekonomikas apturēšanu

4 komentāri
Daudzviet Eiropā Covid-19 dēļ lemj par daļēju ekonomikas apturēšanu
AP/SCANPIX

Saslimstība ar Covid-19 Eiropas Savienības (ES) valstīs strauji turpina augt, un daudzas no tām paziņojušas par daļēju ekonomikas aizvēršanu, slēdzot izklaides, kultūras vietas un nosakot pulcēšanās ierobežošanu, vēsta TV3 Ziņas.

Francijā pēdējās nedēļas laikā katru dienu tiek reģistrēti ap 10 000 jauni inficēšanās gadījumu. Aizvadītajā diennaktī miruši vairāk nekā piecsimt cilvēku, kopējam mirušo skaitam sasniedzot 35 500 cilvēku. Nespējot tikt galā ar pacientu plūsmu reģionos – kritiskā stāvoklī esošu Covid-19 pacientu pārvietošanā uz citām pilsētām Francijā iesaistītas militārās lidmašīnas. Covid-19 pacienti aizņem gandrīz 60% Francijas intensīvās terapijas nodaļas. Par situāciju noraizējušies arī paši franči.

Parīzes iedzīvotāja Karolīna

“Vissmagāk ir atrasties šādā pastāvīgā gaidīšanā. Mēs vēlamies uzzināt, kas notiks. Situācija ir baisa. Mēs pārdzīvojām vienu “ieslodzījumu” martā, tūlīt būs jau nākamais. Es ceru, ka mums vismaz saglabās pārvietošanās brīvību.”

Arī Vācijas valdība vienojusies par stingrāku ierobežojumu noteikšanu. No pirmdienas, 2. novembra, visā valstī slēgs restorānus un publiskās vietās drīkstēs kopā atrasties tikai divu mājsaimniecību locekļi un ne vairāk par desmit cilvēkiem. Veikali turpinās strādāt, bet drīkstēs uzņemt tikai vienu pircēju uz 10 kvadrātmetriem tirdzniecības platības. Tikšot slēgtas kultūras iestādes un atpūtas vietas, bet skolas un bērnudārzi turpinās darbu. Protestējot pret kārtējiem ierobežojumiem, bāru un restorānu īpašnieki, mākslinieki un izklaides industrijas darbinieki 28. oktobrī piepildījuši Berlīnes ielās.

“Mēs runājam par vairāk nekā 1 000 000 darbavietu. Cilvēkiem ir aizliegts strādāt. Kā lai dzīvo, ja vairākus mēnešus jūsu maciņos nav iekritis ne centa?” retoriski vaicā vācu kulta grupas “Die Toten Hosen” dziedātājs Kampino.

Vācija jau ir sākusi uzņemt pacientus no pārpildītajām slimnīcām Nīderlandē un Beļģijā, kur slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits sasniedzis pavasara – epidēmijas kulminācijas laika – līmeni. Līdzīga situācija arī Zviedrijā, kur mediķi aicina cilvēkus atbildīgāk izturēties pret ierobežojumiem. Cilvēki tiek mudināti, ja ievēros drošības pasākumus, tad varbūt situācija nepasliktināsies, vai arī tā neietekmēs veselības aprūpes sistēmu un veco ļaužu pansionātus. Kļūstot nopietni.

Jauniem ierobežojumiem gatavojas arī protestu pārņemtajā Itālijā. Spītējot plašajām demonstrācijām pret valdības lēmumu daļēji slēgt ekonomiku, sagaidāms, ka no nākamās nedēļas itāliešiem nāksies sadzīvot ar vēl striktākiem pulcēšanās ierobežojumiem. Antirekords arī Krievijā – tur vienas nakts laikā miruši 347 cilvēki.

Satraucoša situācija ir arī Latvijas kaimiņos – Lietuvā, kur inficējušies vēl 776 cilvēki, bet Igaunijā saslimušo skaits četrkāršojies – 125 jauni gadījumi.

Galerija: Covid-19 pandēmija pasaulē

4 komentāri