Daudzviet Eiropā atvieglo ikdienu vakcinētām un Covid-19 pārslimojušām personām

0 Komentāru
Daudzviet Eiropā atvieglo ikdienu vakcinētām un Covid-19 pārslimojušām personām
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Francijas prezidents Emanuels Makrons un premjerministrs Žans Kastekss bija pirmie, kas 19. maija rītā steidza ieņemt vietu atkal atvērtā kafejnīcas āra terasē pēc pusgadu ilgas to slēgšanas, vēsta TV3 Ziņas.

Lai gan laikapstākļi šajā dienā parīziešus nelutina, iedzīvotāji steidz izmantot iespēju rīta kafijas tasi baudīt kafejnīcā.

“Mums vajadzēja dzert kafiju ielās vai automašīnās. Beidzot mēs varam apsēsties pie galdiņa un baudīt citu cilvēku kompāniju,” priecājas Parīzes iedzīvotājs Janeks.

“Parīzē mēs dzīvojam tik mazos dzīvokļos, mums nav vietas, lai izklaidētos vai uzņemtu viesus mājās. Mums ir tikai četras sienas, tāpēc terases patiešām kļūst par dzīves sastāvdaļu. Šī tiešām ir lieliska diena mums visiem,” atzīst emigrante Zoja no Lielbritānijas.

Darbu šodien Francijā var atsākt arī kinoteātri, teātri un muzeji.

Pie pasaulē apmeklētākā mākslas muzeja – Luvras – apmeklētāju rindas sāka veidoties jau vairākas stundas pirms atvēršanas. “Es atnācu jau plkst. 09.00, domāju, ka cilvēku būs maz, bet patiesībā ir diezgan daudz. Šis ir pirmais solis, kas dod cerību, ka mēs sākam atgriezties normālā dzīvē,” sajūsmināta bija Parīzes iedzīvotāja Kerola.

Muzeji Francijā bija slēgti vairāk nekā sešus mēnešus – nekas tāds arī Luvras muzeja pastāvēšanas vēsturē kopš 16. gadsimta nebija pieredzēts. Arī pasaules slavenākā glezna ‘Mona Liza” jeb Džokonda -, kas visu šo laiku pavērās tukšajā spoku pilī, šodien atkal ir tūristu skatienu ieskauta.

“Tas nozīmē daudz. Tas nozīmē, ka Covid-19 sāk beigties. Durvis ver muzeji un sabiedriskās vietas. Mēs jūtam brīvību. Tas ir labi. Es esmu laimīgs,” cerīgs ir tūrists no Libānas Validis.

Francijā joprojām tiek saglabāta komandantstunda. Iedzīvotājiem jābūt mājās deviņos vakarā, kas ir par divām stundām vēlāk nekā līdz šim.

Atvieglojumi – stingrā kontrolē – 19. maijā – ieviesti arī Austrijā. Alpu valsts viesnīcām atļauts atkal uzņemt viesus kā parasti, ja vien tie var pierādīt, ka ir vakcinēti vai var uzrādīt negatīvu Covid-19 testu. Arī visiem, kas vēlas apmeklēt bārus, spa centrus, kinoteātrus un citas vietas, ir nepieciešams digitāls vai papīra formāta apliecinājums, izņemot bērnus līdz desmit gadu vecumam.

Klientiem Austrijā joprojām ir jāvalkā maskas, jāievēro distancēšanas noteikums un jāreģistrē personas dati. Vietējie gan pret šīm prasībām neiebilst un izmanto dotās priekšrocības.

“Mums tā ļoti pietrūka. Mēs šo dienu gaidījām ārkārtīgi ilgi. Tāpēc es šeit biju jau pirms pulksten 8.00,” stāsta Austrijas iedzīvotāja Inese.

Par iespēju baudīt kafiju publiskā vietā priecājas arī citi. “Tas ir brīnišķīgi. Es to tik ļoti gaidīju. Tikko iedzēru pirmo kafiju, un spīd saule! Viss ir lieliski,” atzīst Austrijas iedzīvotājs Manfrēds.

Arī Dānijas valdība nolēmusi atcelt būtiskākos Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus. Francijā vakcinēti 43% iedzīvotāju, arī Austrijā Covid-19 potes saņēmusi jau gandrīz puse iedzīvotāju. Līdzīgi arī Dānijā, kur vakcinēti 46% populācijas.

Lasi vēl: Nīderlande atļauj atsākt darbu prostitūtām, zooloģiskajiem dārziem un sporta zālēm

0 Komentāru