Daudzus eiropiešus aizkustinājis klips ar aicinājumu piedalīties EP vēlēšanās – saruna ar tā veidotājiem un varoņiem

Pievienot komentāru

Aizkustinājumu daudzos radījis reklāmas klips, kurā Eiropas Savienības (ES) pilsoņi aicināti piedalīties 25. maija balsošanā. Klipā redzama 15 mazu eiropiešu piedzimšana un izskan aicinājums balsot par viņu nākotni.

Izvēlies savu nākotni – ar šādu aicinājumu ES pilsoņi šogad mudināti nepalikt malā un doties vēlēt Eiropas Parlamentu (EP). Klipiņa galvenie varoņi 15 topošie vecāki un viņu jaundzimušie mazuļi – šajā personiskajā mirklī filmēšanas grupa ģimenes pavadīja no dzemdību sākuma līdz pat mazuļu laišanai pasaulē. Ar šo kampaņu filmiņas veidotāji vēlējās parādīt, ka visu balsstiesīgo rokās ir lemt gan par savu, gan jaundzimušo labāku nākotni.

“Tā nesaka, par ko balsot, bet tā atgādina, kāpēc jābalso. Nākotnes dēļ. Nav dižāka ticības apliecinājuma kā bērna dzimšana. Esam laimīgi, ka dzīvojam demokrātijā, kur varam izvēlēties politisko piederību. Eiropa ir par to, ka dažādas demokrātijas strādā kopā,” norāda klipa režisors Frederiks Planšons.

Filmēšana notika Grieķijā, Dānijā, Čehijā un Ungārijā. Klipa veidotājiem bija iepriekš sarunātas sievietes, kuras piekrita filmēt šo brīdi, taču filmēšanas dienā ne visām dzemdības notika. Tad nu komandai nācās uzrunāt jau slimnīcā esošās mātes.

“Mums paveicās, ka 13 no 15 sievietēm bija uzrunātas, ierodoties slimnīcā. Viņas ir ļoti drosmīgas sievietes. Tā mēs to paveicām,” stāsta producente Trīne Eisingere.

Tieši tā notika ar Rasmusenu ģimeni, kam tobrīd dzima ceturtais bērniņš. Tēvu Andersu uzrunāja brīdī, kad viņš dzemdību namā stāvēja pie kafijas automāta. “Mana pirmā doma bija, ka mana sieva tam nekad nepiekritīs. Bet tad man izskaidroja, ka nebūs atkailinājumu, ka viņi filmēs emocijas. Man tā šķita laba iecere,” stāsta tēvs.

“Mums paveicās, ka tas notika dzemdību pirmajās stundās un mums bija laiks un enerģija šim pievērsties. Tas patiesībā bija jauks atpūtas mirklis, kad nedomāt par sāpēm, mirklis, lai padomātu par ko citu. Sākotnēji bija grūti iztēloties, kāda dzemdībām ir saikne ar vēlēšanām, bet piekritām, jo mēs esam par Eiropas Savienību,” pauž jaunā māmiņa Lēna Rasmusena.

Ģimene šādam piedzīvojumam piekrita arī privātu iemeslu dēļ – viņu rīcībā tagad ir profesionāli uzfilmēts mazulīša piedzimšanas video.