Datu noplūdes skandāls: Vācija sola stingrāku “Facebook” uzraudzību

0 Komentāru
Datu noplūdes skandāls: Vācija sola stingrāku “Facebook” uzraudzību
Foto: AFP / LETA

Tikmēr nerimst skandāls, kurā ierauts sociālo tīklu milzis ”Facebook”. Reaģējot uz 50 miljonu sociālā tīkla lietotāju datu nopludināšanu, Vācija paziņojusi, ka “Facebook” būtu jāpārrauga stingrāk, turklāt tam attiecībās ar lietotājiem ir jāievēro lielāka caurskatāmība.

Vācija arī kritizē “Facebook”, norādot, pa par spīti skandālam, uzņēmuma vadība nav pietiekami atklāta sarunās par situācijas risināšanu. Vācija pauž uzskatu, ka ar “Facebook” apgalvojumiem, ka tas jau ir vērsies pret privāto datu ļaunprātīgu izmantošanu, nepietiek.

“”Facebook” ir mutiski uzņēmies atbildību par datu nopludināšanu un solījis veikt pasākumus, lai šādas ļaunprātības neatkārtotos, bet ziniet – ar to nepietiek. Solījumi šeit nebūs pietiekami. Nākotnē mums ir nopietnāk jākontrolē un jāregulē tādi uzņēmumi kā “Facebook” un jāspēj tos sodīt par noziedzīgiem nodarījumiem pret cilvēku privātumu,” norāda Vācijas tieslietu ministre Katarina Bārlija.

Jau ziņots, ka “Facebook” vadība pagājušonedēļ apturēja Lielbritānijas datu analīzes firmas “Cambridge Analytica” kontu pēc klajā nākušām ziņām, ka šī firma, kuru bija nolīgusi Donalda Trampa ASV prezidenta vēlēšanu kampaņa, izmantojusi 50 miljonu ASV vēlētāju “Facebook” profilu informāciju bez viņu atļaujas.

0 Komentāru