“Darīšu visu, lai Lielbritānija pamestu ES” – nākamā britu premjere būs konservatīvā Terēza Meja

1 komentārs
“Darīšu visu, lai Lielbritānija pamestu ES” – nākamā britu premjere būs konservatīvā Terēza Meja
Foto: EPA / LETA

Nākamā Lielbritānijas premjere būs pašreizējā iekšlietu ministre Terēza Meja. Tas kļuvis zināms pēc tam, kad no cīņas par amatu izstājusies Mejas vienīgā konkurente Andrea Ledsema.

Enerģētikas valsts ministre atkāpusies, norādot, ka Mejai ir vislielākais atbalsts un viņa ir vispiemērotākā kandidāte tālāko Brexit sarunu virzīšanai. Tikmēr Meja paziņojusi, ka, kļūstot par premjeri, darīs visu, lai sekmīgi virzītu Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

“Brexit nozīmē Brexit, un mēs gūsim panākumus šajā procesā. Nebūs nekādu mēģinājumu tomēr palikt Eiropas Savienībā, nekādu centienu to apiet vai rīkot atkārtotu referendumu. Valsts nobalsoja par Eiropas Savienības pamešanu, un es kā premjerministre darīšu visu, lai tas notiktu,” sacījusi Meja.

Foto

Līdzšinējais premjerministrs Deivids Kamerons paziņojis, ka Meja viņa vietu ieņems jau sākot no šīs ceturtdienas. Atgādināsim, ka Kamerons par savu atkāpšanos no amata paziņoja pēc 23. jūnijā notikušā referenduma, kurā britu tauta nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības.