1 komentārs

Latvijas Nacionālā teātra aktieriem atteiktas darba vīzas ASV, tāpēc atceltas viņu viesizrādes trimdas latviešu dziesmu svētkos. ASV varasiestādes atteikumu pamatoja, ka kanādiešu dramaturga lugas izrādīšanai Amerikas Savienotajās Valstīs nav kultūrvēsturiskās nozīmes.

Nacionālais teātris pauž neizpratni par atteikumu un cer, ka citreiz viesizrādes ASV atteiktas netiks. Tikmēr ārpolitikas eksperti neizslēdz, ka ierēdņi Nacionālā teātra pieteikumu vērtējuši virspusēji un atteikuma pamatā ir lūgums pēc darba vīzas.

Latviešu dziesmu un deju svētki ASV notiks Baltimorā no 29. jūnija līdz 3. jūlijam. Nacionālā teātra aktieri svētkos bija aicināti spēlēt kanādiešu dramaturga Eliota Heiza komēdiju “Ceļā uz mājām”.

Tomēr aprīļa sākumā Nacionālais teātris no ASV Tēvzemes drošības departamenta saņēmis darba vīzas atteikumu. Atteikums esot pamatots ar to, ka konkrētā izrāde – Eliota Heiza komēdija “Ceļā uz mājām” – nav latviešu autora darbs, līdz ar to tās izrādīšanai Amerikā nav kultūrvēsturiskas nozīmes.

Nospēlēt Eliota Heiza darbu “Ceļā uz mājām” Nacionālajam teātrim lūguši Amerikas latvieši. Lugu bija paredzēts izrādīt vairākas reizes.

Tikmēr ārpolitikas eksperti šo gadījumu sauc par īpatnēju. Iespējams, Nacionālais teātris nav pietiekami sadarbojies ar ASV vēstniecību Latvijā, lai pārliecinātu par brauciena mērķi. Iespējams, ka ierēdņi ASV  Nacionālā teātra pieteikumu vērtējuši virspusēji.

ASV vēstniecībā Latvijā norāda, ka māksliniekiem, kas plāno uzstāties ASV, pirms vīzu pieprasījuma iesniegšanas vēstniecībā – jāsaņem apstiprināts iesniegums no Amerikas Savienoto Valstu Tēvzemes drošības departamenta. Pasākumu organizatori šo pieprasījumu iesniedz mākslinieku vārdā.

Iesniegumi Tēvzemes drošības departamentā var tikt aizkavēti vai neapstiprināti administratīvu prasību dēļ, ieskaitot nepieciešamību iesniegt papildu dokumentāciju, skaidro vēstniecībā. Vēstniecībā atbalsta kultūras apmaiņu starp Latviju un ASV, tostarp ceļošanas veicināšanu. Pēdējo gadu laikā šis ir pirmais gadījums, kad ASV atsaka vīzu Latvijas māksliniekiem.

TOP komentāri

  • Fifa
    0 0 0

    Fifa

    Nu gan nosmējos. Nu Trampa fani, tas ir tikai sākums. Drīz varēsiet tupēt savā Latvijā un neizbraukt no tās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl