Dāņu musulmaņus sanikno politiķa izteikums, ka musulmaņu sievietes izskatās pēc “teltīm”

14 komentāri
Dāņu musulmaņus sanikno politiķa izteikums, ka musulmaņu sievietes izskatās pēc “teltīm”
Foto: EPA/Scanpix

Dānijā pēdējā laikā nerimst aktīvistu protesta akcijas saistībā ar nesen ieviestajām izmaiņām likumdošanā, kas aizliedz musulmaņu sievietēm nēsāt tradicionālās, seju aizsedzošās galvassegas.

Eļļu ugunij nupat pielējuši arī kāda labējā politiķa izteikumi, kuros viņš musulmaņu sievietes, kas nēsā nikabus un burkas, nosaucis par staigājošām teltīm.

Dānijas Tautas partijas politiķis saniknojis vietējos musulmaņus un cilvēktiesību aktīvistus, nicinoši izsakoties par tradicionālo galvassegu lietošanu. Augustā Dānijā stājās spēkā izmaiņas likumos, kas liedz aizklāt sejas. Jau pieķerta ar 134 eiro soda naudu sodīta kāda sieviete, kas tirdzniecības centrā bija ieradusies, tērpusies nikabā – musulmaņu apģērbā, kas gandrīz pilnībā aizklāj seju, atstājot vien šauru spraudziņu acīm.

“Ir daudz vietu, kur jūs varat iet un valkā nikabas, ja tas ir tas, ko vēlaties. Bet tas nav dabiski, staigāt apkārt šādā paskatā Dānijā, izskatoties pēc dzīvas telts! Burku aizliegums ir absolūti nepieciešams, pretējā gadījumā pie mums izskatīsies kā Londonā,” paudis “Dānijas tautas partijas” pārstāvis Kenets Kristensens Berts.

Reaģējot uz šiem izteikumiem, ielās izgājuši pārdesmit musulmaņi un viņu aizstāvji, demonstratīvi seju aizsedzot gan ar tradicionālajām galvassegām, gan maskām.

“Es to uzskatu par daļu no savas ticības, un tagad tā arī ir kļuvusi par daļu no manas identitātes. Tagad tā arī ir kļuvusi par protesta zīmi pret šo aizliegumu,” norādījusi kāda protestētāja.

Jāpiemin, ka šonedēļ skandālu radīja bijušais britu ministrs Boriss Džonsons, Dānijas aizlieguma kontekstā izsakoties – ir muļķīgi, ka sievietes vispār izvēlas nēsāt šādus apģērba gabalus, jo tajos viņas atgādinot pastkastītes vai banku aplaupītājus.

14 komentāri