Komentāri
Dānijas laikraksts britiem: Arī mēs neciešam ES, bet, “lūdzu, palieciet”
FOTO: LETA

Dānijas laikraksts Berlingske ceturtdien publicējis redakcijas ievadrakstu angļu valodā, mudinot britus palikt Eiropas Savienībā (ES). Dānijā daudzi bažījas, ka eiroskeptiskā ziemeļvalsts Brexit referenduma rezultātā var Briselē zaudēt svarīgu sabiedroto.

“Kā nācija mēs Dānijā saprotam jūsu skepsi par ES, iespējams, labāk nekā jebkura cits valsts. Trīs reizes mēs balsojām ar “nē” – 1992., 2000. un 2015.gadā, bet neizstājāmies,” atgādina labējā avīze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Paliksim un cīnīsimies par pragmātiskākiem, labākiem un ilgtspējīgākiem Eiropas risinājumiem,” aicina “Berlingske”, piebilstot, ka Lielbritānijas balss ES ir vajadzīga, lai “cīnītos par brīvo tirdzniecību, priekšrakstu un birokrātijas salaušanu”.

Karikatūrā uz “Berlingske” pirmās lapas attēlots puskails vīrs, kuram aiz muguras aizcirtušās ES durvis, noplēšot viņam uzvalku ar britu karoga motīviem un mugurā atstājot vien skrandas.

Dānija bijusi skeptiska ES dalībvalsts jau kopš pievienošanās blokam 1973.gadā. Tā referendumā 1992.gadā noraidīja Māstrihtas vienošanos un pateica līgumam “jā” vien nākamajā gadā, kad bija saņēmusi garantijas izņēmuma tiesībām attiecībā uz eiro, aizsardzību, tieslietām un iekšlietām.

2000.gadā dāņu vēlētāji noraidīja pievienošanos eiro, bet pērn decembra referendumā vēlētāji noraidīja priekšlikumus, kas paredzēja atteikties no izņēmuma tiesībām attiecībā uz ES tieslietu normām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl