Dānija pieņem pretrunīgu likumu – bēgļiem, ierodoties valstī, tiks atņemtas dārglietas

2 komentāri
Dānija pieņem pretrunīgu likumu – bēgļiem, ierodoties valstī, tiks atņemtas dārglietas
Foto: AFP / LETA

Dānijas parlaments atbalstījis pretrunīgu likumu, ar kuru bēgļiem atņems vērtslietas. Dānijas amatpersonas skaidro, ka līdz ar šo lēmumu migranti būs vienlīdzīgi ar bezdarbniekiem dāņiem, kuriem arī ir jāpārdod savas vērtslietas, lai varētu saņemt pabalstus.

Tomēr valdības piedāvājums ir izpelnījies plašu kritiku gan no cilvēktiesību ekspertiem, gan arī no pašiem migrantiem un ANO.

Lēmums Dānijas policijai piešķirt pilnvaras, lai pārmeklētu un konfiscētu bēgļu vērtslietas un naudu, sūta ļoti sliktu signālu. Tas drīzāk pastiprinās bailes un kriminālo situāciju, nevis veicinās solidaritāti.

Foto: bēgļu dzīve Dānijā

Jaunais likuma grozījums paredz, ka policijai būs tiesības pārmeklēt patvēruma meklētājus, kuri ierodas šajā valstī. Ja viņiem būs nauda vai kādas vērtslietas, kuru vērtība pārsniedz aptuveni 1300 eiro, tie būs jāatdod valsts institūcijām. Šīs vērtslietas esot paredzēs pārdot un no iegūtās summas tiks segti patvēruma meklētāju uzturēšanas izdevumi.

TOP komentāri

 • FRee
  +1 +1 0

  FRee

  Pareizi un atbalstaami.ja suudzas par vinju cilveektiesiibaam,tad kur paliek manas tiesiibas dziivot no muslimiem briivaa valstii?Vai minimums but vienlidzigam AR begliem valsts aciis???
 • ES
  +1 +1 0

  ES

  Skarbi, jā, bet valsti var saprast, ja jāmaksā tādi pabalsti tiem tūkstošiem. Ja varēja maksāt par laiviņām par risku un neziņu, kam samaksājuši, var maksāt arī par mieru un drošību.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl