Dānija atcēlusi visus Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus

4 komentāri
Dānija atcēlusi visus Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus
REUTERS/SCANPIX

Dānijā no piektdienas atcelti visi ierobežojumi, kas valstī tika noteikti cīņā ar Covid-19.

Līdz ar to Dānija ir viena no pirmajām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas spērusi šādu soli, pamatojoties uz proporcionāli lielo vakcinēto cilvēku skaitu.

Dānija bija viena no pirmajām Eiropas valstīm, kas pagājušā gada martā ieviesta striktus ierobežojumus. Toreiz slēdza skolas un daudzus veikalus, apturēja dažādu pakalpojumu sniegšanu.

Pandēmijas laikā, mainoties saslimstības rādītājiem, drošības pasākumus gan pastiprināja, gan mīkstināja. Bet pavasarī šī Skandināvijas valsts kā viena no pirmajām sāka atcelt ierobežojumus, aprīlī ieviešot tā saukto “Covid pasi”.

Kopš tā laika restorānus, bārus, sporta zāles, frizētavas un citas sabiedriskās vietas atvēra ikvienam, kurš varēja uzrādīt apliecinājumu, ka ir vakcinējies, pārslimojis Covid vai saņēmis negatīvus analīžu rezultātus.

No pirmā augusta prasību uzrādīt “Covid pasi” pakāpeniski atcēla. Visbeidzot – šodien tā vairs nav nepieciešama, lai apmeklētu naktsklubus un masu pasākumus.

Par pēdējo ierobežojumu atcelšanu Dānijas valdība izšķīrās tāpēc, ka pilnībā vakcinēti vairāk nekā 80% jeb gandrīz 90% pieaugušo, kas ir ceturtais augstākais rādītājs Eiropas Savienībā.

Jenss Lundgrēns, Kopenhāgenas Universitātes slimnīcas profesors

“Dānija atceļ ierobežojumus tāpēc, ka ļoti veiksmīga ir bijusi vakcinēšana. Līdz ar to tagad mēs varam kontrolēt pandēmiju. Sabiedrības daļa, kas vēl iespējams inficēsies, vairs nevar pārslogot mūsu slimnīcas.”

Dāņi ir gandarīti, ka sabiedriskā dzīve atkal ir tāda kā pirms pandēmijas.

Kaspars Hansens, students

“Man visvairāk patīk tas, ka vairs nav jāvalkā maskas un mēs faktiski varam darīt visu kā iepriekš.”

Visu ierobežojumu atcelšana ir ilgi gaidīts notikums arī uzņēmējiem.
Ralfs Markels, kafejnīcas īpašnieks

“Es domāju, ka tas ir ļoti labi. Cerams, sabiedriskās ēdināšanas nozarē esam atgriezušies ierastajā ikdienā. Vairs nav jāpārbauda cilvēki un nav jāievēro nekādi ierobežojumi. Tas ir patīkami.”

Vienīgi drošības pasākumi, kas saglabāti, ir aicinājums valkāt sejas maskas ārstniecības iestādēs. Bet obligāta prasība ir masku valkāšana lidostās, kā arī strikti nosacījumi jāievēro, Dānijā ierodoties no ārzemēm.

4 komentāri