Komentāri
Daesh jau ir izmantojuši ķīmiskos ieročus un spēj tos ražot, paziņo CIP
REUTERS/SCANPIX

Daesh teroristi jau iepriekš ir izmantojuši ķīmiskos ieročus un nelielos daudzumos spēj ražot hlora un sinepju gāzi, – tā CBS News paziņojis ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Džons Brenans.

“Mums ir zināmi vairāki gadījumi, kad Daesh teroristi ir lietojuši ķīmiskos ieročus kaujaslaukā,” sacīja Brenans. Tāpat viņš pauda, ka “Islāma valstij ir pieeja ķīmisko ieroču pirmdaļiņām un munīcijai, ko tā var izmantot”.

CIP priekšnieks arī izteica viedokli, ka Daesh varētu mēģināt eksportēt šos ieročus uz Rietumiem, lai gūtu finansiālu labumu.

Jau iepriekš ASV izlūkdienestu priekšnieks Džeimss Klepers sacīja, ka teroristi lietojuši toksiskas ķimikālijas Irākā un Sīrijā, tostarp čulgas izraisošo sēra sinepju gāzi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl