Dabas aizstāvji radoši cīnās pret nelegālo bruņurupuču olu tirdzniecību

0 Komentāru
Dabas aizstāvji radoši cīnās pret nelegālo bruņurupuču olu tirdzniecību
EPA/SCNAPIX

Starptautiska dabas aizstāvju komanda izmantojusi neparastu veidu nelegālo jūras bruņurupuču olu tirdzniecības izsekošanai – neīstas olas, šorīt vēstīja raidījums “900 sekundes”.

Iedvesmojoties no metodēm, kas redzētas ASV seriālā “Breaking Bad”, dabas aizstāvji sākuši veidot neīstas bruņurupuču olas, izmantojot 3D drukāšanas tehniku. Tajās pēc tam ievietota GPS izsekošanas iekārta, lai noteiktu, kur olas nonāk.

Viltus olas, kas izskatās gluži kā īstas, lai gan patiesībā tādas nav, novietotas pludmalēs, kur kontrabandisti tās divreiz nepārbauda, ieliek bagāžā un ved pārdošanai melnajā tirgū.

Jūras bruņurupučiem apdraudējuma netrūkst – zvejnieku tīkli, plastmasas pilnie okeāni un citi draudi, tomēr liela olu zagšana šobrīd datos var parādīties vēl pēc vairākiem gadiem.

Iniciatīvas aizsācēji iedvesmojušies no populārajām krimināldrāmas sērijām, kurās izsekota narkotiku plūsma. Sāra Oterstorma, kura nāca klajā ar ideju izsekot bruņurupuču olas, arī kontaktējusies ar Holivudas speciālo efektu māksliniekiem, lai radītu pēc iespējas izskatā tuvākas olas īstajām.

Un pirmie rezultāti liecina, ka aptuveni ceturtā daļa no olām, kas novietotas 100 vietās Kostarikā, jau ir aizvestas prom.

Datu kopsavilkums liecina, ka jau iezīmējušies pieci atsevišķi ceļi, kā olas no pludmalēm nonāk tirgū. Dabas aizstāvji cer līdzīgi rīkoties ar papagaiļu olu aizsardzību.

0 Komentāru