Cukerbergs: “Facebook” ir pieļāvis “kļūdas” un uzņemas atbildību par notikušo

2 komentāri
Cukerbergs: “Facebook” ir pieļāvis “kļūdas” un uzņemas atbildību par notikušo
"Facebook" vadītājs Marks Cukerbergs (Foto: Reuters / LETA)

Sociālā tīkla “Facebook” vadītājs Marks Cukerbergs, pārtraucot piecas dienas ilgu klusēšanu par “Facebook” lietotāju datu izmantošanas skandālu, atzinis, ka firma pieļāvusi “kļūdas”.

“Facebook” dibinātājs arī sola ieviest stingrākus ierobežojumus un prasības dažādu aplikāciju izstrādātājiem. Vienlaikus viņš atzinis, ka “Facebook” uzņemas atbildību par notikušo.

”Mūsu atbildība ir aizsargāt jūsu datus, un, ja mēs to nespējam, tad neesam pelnījuši jums kalpot,” sacīja Cukerbergs.

Tikmēr sociālo tīklu lietotāji izveidojuši mirkļbirku “deleteFacebook”, kurā aicina izdzēst šīs lietotnes profilus. Tiesa, par spīti skandālam, aptaujātie sociālo tīklu lietotāji šādu soli spert negrasās.

Laura: Es uzskatu, ka cilvēkiem ir jāzina, kādiem nolūkiem tiek izmantoti viņu dati. Bet es nedomāju, ka es izdzēsīšu savu “Facebook” , es turpināšu to izmantot.

Stīvens: Tas nav pārsteigums, tas notiek ar visām sociālajām tīklu vietnēm. Privātums ir tas, no kā jums ir jāatsakās, ja piedalāties šāda veida aptaujās vai testos.

Kasandra: Es nedzēsīšu “Facebook”. Es to lietoju tikai, lai sazinātos ar savu ģimeni, kas dzīvo citās valstīs.

Atgādinām, ka pirms 2016. gada ASV vēlēšanām britu kompānija “Cambridge Analytica” izstrādāja programmu, kas sociālajā tīklā “Facebook” tika pozicionēta kā “pētījumu lietotne, ko izmanto psihologi”, un “Facebook” lietotājiem piedāvāja iespēju noteikt savu personības tipu. Šādā veidā tika iegūti vairāk nekā 50 miljonu sociālā tīkla lietotāju dati.

2 komentāri