Covid-19: Vadoša Ņujorkas slimnīcas ārste izdarījusi pašnāvību

Pievienot komentāru
Covid-19: Vadoša Ņujorkas slimnīcas ārste izdarījusi pašnāvību
AFP / SCANPIX

Ņujorkas slimnīcas ārste, kura “frontes pirmajās līnijās” cīnījās ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, atņēmusi sev dzīvību, vēsta raidorganizācija “BBC”.

49 gadus vecā Lorna Brīna bija Ņujorkas Presbiterāņu/Allenas slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļas direktore. Kā informē ASV policija, ārste pašnāvību izdarīja svētdien. Sieviete mirusi ģimenes mājā Virdžīnijas štatā.

“Viņa centās darīt savu darbu, un tas viņu nogalināja,” tā par notikušo saka sievietes tēvs Filips Brīns, kurš arī ir ārsts.

Sievietes tēvs laikrakstam ”The New York Times” norādījis, ka viņa meitai nav bijušas psihiska rakstura slimības.

Ņujorkas štats ir jaunā koronavīrusa vissmagāk skartais ASV štats ar gandrīz 292 000 apstiprinātiem inficēšanās gadījumiem un vairāk nekā 17 300 nāves gadījumiem. Covid-19 ASV līdz šim laupījusi vairāk nekā 56 000 dzīvību.

Arī Lorna Brīna pati bija inficējusies ar Covid-19. Pēc aptuveni pusotru nedēļu ilgas slimošanas viņa atkal bija atgriezusies darbā. Slimnīcas vadība viņu atkal nosūtījusi mājās, un ģimene sievieti aizvedusi atpūsties uz Virdžīniju.

Kā laikrakstam ”The New York Times” atklājis sievietes tēvs, pēdējās sarunas laikā viņam meita šķitusi “atrauta no sarunas”. Ārste tēvam stāstījusi, kā Covid-19 pacienti mirs,t pat pirms viņi tiek ienesti no ātrās palīdzības automašīnas.

“Viņa patiesi atradās “frontes pirmajās līnijās”,” bilst Filips Brīns.

Ņujorkas Presbiterāņu/Allenas slimnīca pēc notikušā publiskojusi paziņojumu, kurā norāda: “Lorna Brīna bija varone, kura izaicinošajās neatliekamās palīdzības dienesta darbā ieviesa augstākos medicīnas ideālus.”

Savukārt ASV policija norādījusi, ka medicīnas aprūpes darbinieki nav pasargāti no Covid-19 pandēmijas fiziskās un mentālās ietekmes.

“Šie cilvēki katru dienu strādā stresa apstākļos, un koronavīruss ieviesis papildu stresu,” saka Šarlotsvillas policijas priekšniece Rašala Braknija.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!