Covid‑19 Vācijā: Bavārijā un Saksijā atceļ Ziemassvētku tirdziņus; vietām ieviesta mājsēde

0 Komentāru
Covid‑19 Vācijā: Bavārijā un Saksijā atceļ Ziemassvētku tirdziņus; vietām ieviesta mājsēde
EPA/SCNAPIX

Vācijas dienvidu pavalsts noteikusi “lokdaunu” visos rajonos, kuros septiņu dienu Covid-19 saslimstības līmenis pārsniedz 1000 uz 100 000 cilvēkiem, vēsta “Deutche Welle”.

Saksijā karstajos punktos nevakcinētajiem tiek noteikta komandantstunda.

Bavārija piektdien paziņojusi, ka atceļ visus Ziemassvētku tirdziņus štatā koronavīrusa infekciju pieauguma dēļ.

Štata valdība ir arī noteikusi bloķēšanu visos rajonos, kuros septiņu dienu Covid-19 saslimstības līmenis pārsniedz 1000 uz 100 000 cilvēku. Šajās vietās tiks slēgti bāri, klubi un restorāni, kā arī kultūras un sporta norises vietas.

“Situācija ir ļoti, ļoti nopietna un sarežģīta,” sacīja amatpersonas, piebilstot: “Mums ir skaidrs mērķis: cīnīties ar koronavīrusu, aizsargāt cilvēkus un aizsargāt veselības aprūpes sistēmu.”

Skolas un bērnudārzi tomēr paliks atvērti.

Pašlaik astoņos Bavārijas apgabalos saslimstības rādītāji pārsniedz 1000 uz 100 000 cilvēku.

Saskaņā ar Roberta Koha institūta infekcijas slimību centra datiem Bavārijā piektdien reģistrētais saslimstības līmenis nedēļā bija 625,3 infekcijas uz 100 000 cilvēku, kas ir krietni augstāks par valsts mēroga rādītāju 340,7, kas ir visu laiku augstākais rādītājs valstī.

Atsevišķas pavalstis ar 25. novembrī pāriet uz 2G+ principu, kas nozīmē, ka praktiski visur publiskās vietās, piemēram, restorānos vai viesnīcās var iekļūt vien vakcinētie/pārslimojušie AR negatīvu testu.

Apmēram 90% Covid-19 pacientu slimnīcās ir nevakcinēti, paudušas Vācijas amatpersonas. “Būt nevakcinētam ir reāls risks,” viņš uzsvēra, norādot, ka diemžēl valsts dienvidos vakcinācijas līmenis vēsturiski ir zemāks nekā ziemeļos.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem nevakcinētie zaudēs piekļuvi pat tādām vietām kā frizētavas, universitātes vai pieaugušo izglītības centri. Tāpat tiks noteikti saskarsmes ierobežojumi nevakcinētajiem, sacīja premjers, norādot, ka viņiem būs atļauts tikties ne vairāk kā ar pieciem cilvēkiem no divām mājsaimniecībām.

Vācijā arī izskanējis aicinājums no nākamā gada ieviest obligātu vakcināciju pret Covid-19, apgalvojot, ka pretējā gadījumā tas kļūs par “bezgalīgu ciklu”.

Pat apgabalos, kuros saslimstības līmenis ir mazāks par 1000 uz 100 000 cilvēkiem, būs ierobežojumi. Sporta un kultūras pasākumos skatītāju skaits tiks ierobežots līdz 25% no norises vietas kopējās ietilpības. Turklāt tiks piemērots “2G+” noteikums — tas nozīmē, ka pat vakcinētajiem un atveseļotajiem cilvēkiem būs jāuzrāda papildu negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Lai gan mazumtirdzniecības veikalus neslēgs, būs ierobežots iekšā atļauto pircēju skaits: viens pircējs uz 10 kvadrātmetriem. Līdz plkst. 22.00 būs jāslēdz arī visas mazumtirdzniecības veikali un restorāni.

No pirmdienas no pulksten 22.00 līdz 6 rītā reģionos Vācijā, kur septiņu dienu saslimstības rādītāji ir 1000 gadījumi uz 100 000 cilvēku, būs arī nakts komandantstunda. Pašlaik Saksijā ir divi apgabali, kuros septiņu dienu saslimstības rādītāji pārsniedz 1000 uz 100 000 iedzīvotājiem.

Veselības aizsardzības amatpersonas saka, ka Covid-19 pieaugumu Saksijā var saistīt ar štata atpalikušo vakcinācijas līmeni, kas ar pilnībā vakcinētiem mazāk nekā 58% iedzīvotāju ir zemākais Vācijā.

Tomēr izskanējis arī tas, ka Vācija ir “ļoti tuvu” vispārējam “lokdaunam”.

0 Komentāru