Covid-19 uzliesmojumi liek atjaunot ierobežojumus daudzviet pasaulē

2 komentāri
Covid-19 uzliesmojumi liek atjaunot ierobežojumus daudzviet pasaulē
SIPA / SCANPIX

Covid-19 gadījumu skaita pieaugums licis arī vairākās citās valstīs atgriezties pie stingrākiem noteikumiem. Austrālija ieviesusi ieceļošanas kvotas, tostarp arī saviem pilsoņiem. Drakoniski karantīnas pasākumi arī daudzās Indijas un Izraēlas pilsētās.

Pirms pāris nedēļām Austrālija paziņoja, ka tai izdevies pakļaut pandēmiju kontrolei, taču tagad sācies jauns uzliesmojums. Sevišķi smaga situācija ir Melburnā. Tur pagājušajā diennaktī atklāti 288 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi. Lai iegrožotu vīrusa izplatību, Austrālijas valdība ierobežos savu pilsoņu atgriešanos no ārvalstīm.

No pirmdienas Austrālijā dienā būs ļauts atgriezties tikai 4000 Austrālijas pilsoņu un pastāvīgo iedzīvotāju. Līdz šim dienas limits bija 8000.

Tikmēr Indijā saslimšanas gadījumu skaits tuvojas 800 000. Šodien atklāti 26 500 jaunu inficēšanās gadījumu. Slēgtas vairākas pilsētas valsts austrumos. Bet mediķi dodas pie cilvēkiem uz mājām, lai pārbaudītu viņu veselības stāvokli.

Savukārt Izraēlā, kur koronavīruss skāris gandrīz 36 000 cilvēku, vismaz 10 teritorijas pasludinātas par aizliegtajām zonām. Atcelti visi publiskie pasākumi, slēgti klubi, bāri, sporta zāles un izklaides vietas.

Pēc vairāku nedēļu pārtraukuma jauni inficēšanās gadījumi fiksēti arī Honkongā. Varasiestādes ceļ trauksmi, jo slimības avoti nav izsekojami un vīruss turpina izplatīties sabiedrībā.

Reaģējot uz slimības izplatīšanās apjomiem minētajās valstīs un citviet pasaulē, pieprasīts pieņemt stingrākus Eiropas Savienības kopējos noteikumus, kas regulētu trešo valstu pilsoņu ieceļošanu, lai tādējādi mazinātu slimības izplatīšanos Eiropas Savienības robežās.

2 komentāri