Covid-19: reaģējot uz Indijas paveida izplatību, Austrālija un Izraēla ievieš ierobežojumus

1 komentārs
Covid-19: reaģējot uz Indijas paveida izplatību, Austrālija un Izraēla ievieš ierobežojumus
AFP/SCANPIX

Kamēr lielākajā daļā Eiropas valstu tiek arvien vairāk atviegloti Covid-19 pandēmijas ierobežojumi – Austrālijā un Izraēlā – reaģējot uz īpaši bīstamā un lipīgā “Delta” jeb Indijas paveida izplatīšanos – tiek sperti soļi ierobežojumu pastiprināšanā.

Izraēlā, kurā vakcinācija bijusi no sekmīgākajām valstīm pasaulē – no piektdienas atjaunota prasība telpās vilkt maskas. Līdzīgi arī Austrālijā – papildu obligātai masku valkāšanai, iedzīvotājiem uz divām nedēļām liegts pamest savas mājas bez būtiskas vajadzības. Tāpat iedzīvotājiem liegts pārvietoties starp reģioniem. Šāds solis pieņemts, reaģējot uz Indijas paveida izplatību, kurš ir nepakļāvīgs vakcīnām.

Lasi vēl – Līdz šim Covid-19 apkarošanā sekmīgā Izraēla atjauno prasību par masku nēsāšanu iekštelpās

“Indijas paveida pārnesamība ir vismaz divreiz lielāka nekā iepriekšējiem variantiem, tāpēc mums ir jāgatavojas potenciāli lielākam gadījumu skaitam. Ir svarīgi rīkoties tūlīt. Mums visiem jāpaliek mājās un šī prasība būs spēkā līdz piektdienas 9. jūlija pusnaktij. Mums visiem ir jāpaciešas divas nedēļas, lai jaunais vīrusa paveids neizplatītos tālāk sabiedrībā,” saka Jaundienvidvelsas premjerministre Gledisa Beredžikljana.

Indijas paveids turpina izplatīties arī Eiropā. Lielbritānijā tas kļuvis jau par dominējošo. Bažas arī Vācijā, kur “Delta” variants atklāts 15% gadījumu.

1 komentārs