Covid-19: Pēc izrakstīšanas no slimnīcas Džonsons atgriezīsies darbā jaunnedēļ

3 komentāri
Covid-19: Pēc izrakstīšanas no slimnīcas Džonsons atgriezīsies darbā jaunnedēļ
PA / SCANPIX

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kurš pēc inficēšanās ar Covid-19 vīrusu bija nonācis slimnīcā, atgriezīsies darbā nākamās nedēļas sākumā, svētdien vēsta britu mediji.

Ziņu aģentūra “Press Association” vēsta, ka Džonsons atgriezīsies Dauningstrītas birojā pirmdien.

Džonsons “ar nepacietību” gaida atgriešanos darbā, atsaucoties uz avotu Dauningstrītā, vēsta telekanāls “Sky News”.

Pēc izrakstīšanas no slimnīcas 12.aprīlī Džonsons atguva spēkus premjerministra lauku rezidencē Čekersā, ārpus Londonas.

Džonsons trīs dienas pavadīja intensīvās aprūpes nodaļā un vēlāk atzina, ka pēc inficēšanās ar koronavīrusu “lietas varēja attīstīties gan vienā, gan otrā virzienā”.

Premjerministrs atgriezīsies darbā laikā, kad viņa valdība saistībā ar koronavīrusa krīzes politiku pakļauta spiedienam vairākās frontēs.

Nāves gadījumu skaits, kas ir saistīti ar Covid-19, sasniedzis 20 319, liecina Veselības ministrijas sestdien publiskotie dati.

20 000 nāves gadījumu skaita pārsniegšana ir drūma robežzīme, atceroties arī to, ka amatpersonas iepriekš tika teikušas – ja nāves gadījumu skaits būs mazāks par 20 000, tas būs “labs iznākums”.

Zināmu optimismu tomēr vieš tas, ka jauno inficēšanās gadījumu skaits sarucis par 473 un šobrīd noslīdējis līdz 4913.

Valdībai arī tiek uzdoti jautājumi par aizsarglīdzekļu trūkumu un to, ka netiek veikta plaša testēšana, arī veselības un sociālo darbinieku rindās, kas cīņā ar pandēmiju atrodas pirmajās līnijās.

Valdība arī pakļauta spiedienam, kā tiek ziņots – no valdošās Konservatīvās partijas biedru puses, lai panāktu sociālās distancēšanās prasību vājināšanu.

Džonsons 23.martā izsludināja stingru karantīnas režīmu. Tā termiņš tika pagarināts 16.aprīlī, un šis jautājums no jauna tiks pārskatīts 7.maijā.