Covid-19 pandēmija Lielbritānijā veicinājusi pieprasījumu pēc privāto lidmašīnu pakalpojumiem

0 Komentāru
Covid-19 pandēmija Lielbritānijā veicinājusi pieprasījumu pēc privāto lidmašīnu pakalpojumiem
SWNS/SCANPIX

Covid-19 pandēmijai atstājot milzīgu negatīvu ietekmi uz komerciālajiem aviopārvadājumiem, vismaz Lielbritānijā būtiski pieaudzis pieprasījums pēc mazo, privāto lidmašīnu pakalpojumiem, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Lidojums ģimenes vai šaura darba kolektīva lokā tiek uzskatīts par epidemioloģiski drošāku ceļošanas veidu, taču ne katrs to var atļauties.

Lai arī avionozare Eiropā pamazām atgūstas un ar lielām cerībām tiek sagaidīti dažāda veida apliecinājumi vakcinētajiem, kas ļautu ceļot ar atvieglojumiem, komerciālie lidojumi vēl ir tālu no pirms pandēmijas apmēra. Piemēram, vienā no Londonas lidostām – Getvikā – šobrīd tiek izpildīta piektā daļa kādreizēja lidojumu skaita. Turpmākos mēnešos tiek sagaidīts līdz 60% kāpums.

Tikmēr Fārnboro lidlaukā ik dienas tiek apkalpotas vismaz 50 lidmašīnas. Runa ir par privāto lidmašīnu reisiem, kas tieši pandēmijas laikā sastopas ar pieaugošu pieprasījumu.

Galvenokārt tas nāk no biznesa aprindām, kur, par spīti iespējām sazināties tiešsaistē, joprojām ir daudz darījumu, kur nepieciešama fiziska klātbūtne.

Atšķirībā no lielajām lidostām, kur jāierodas vizmas divas stundas pirms reisa, Fārnboro pietiek ar piecpadsmit minūtēm, un lidmašīna jau gatava pacelties.

Kā norāda lidostas vadītājs Dominiks Osborns, mazajā aviācijā, ņemot vērā individuālo apkalpošanu, ir arī mazāks risks inficēties. Protams, ņemot vērā, ka lidojums ar privāto lidmašīnu ir vairākas reizes dārgāks pat par ceļošanu biznesa klasē, šis nav masu produkts. Taču tieši pandēmija nozarei devusi papildu grūdienu.

Lidmašīnu fraktēšanas kompānijas “Voluxis” komercdirektors Garets Kadvels stāsta, ka šis modelis sākās, kad 2020. gada sākumā strauji tika slēgtas daudzu valstu robežas, daudzus atstājot tūkstošiem jūdžu attālumā no mājām.

Savukārt šobrīd papildus biznesa darījumiem saglabājas pieprasījums doties uz un no atpūtas braucieniem. Tiesa, arī mazās aviācijas izmantošanas gadījumā jāievēro tās pašas izolācijas prasības, kādas pastāv, ja ceļojums tiktu veikts ar reisa lidmašīnām.
0 Komentāru