Covid-19: Lielbritānijas 99 gadus vecā kara veterāna labdarības akcijā savāktā summa iespaidīgi palielinājusies

Pievienot komentāru
Covid-19: Lielbritānijas 99 gadus vecā kara veterāna labdarības akcijā savāktā summa iespaidīgi palielinājusies
EKRĀNUZŅĒMUMS / BBC

Lielbritānijā 99 gadus vecam kara veterānam izdevies ziedojumos savākt vairāk nekā 8,3 miljonus sterliņu mārciņu (aptuveni 9,5 miljoni eiro), lai palīdzētu Nacionālajam veselības dienestam cīņā ar Covid-19, vēsta raidorganizācija BBC.

Sākotnēji 99 gadus vecais Toms Mūrs bija iecerējis ziedojumos savākt vismaz 1000 sterliņu mārciņu (1150 eiro), taču viņa rīkotā labdarības kampaņa guvusi lielu atsaucību visā pasaulē. Kopš kampaņas sākuma pagājušajā nedēļā un līdz šim brīdim ziedojuši jau vairāk nekā 345 000 cilvēku.

Mūrs sācis vākt ziedojumu, lai palīdzētu Nacionālajam veselības dienestam cīņā ar Covid-19 un pateiktos dienesta personālam, kas palīdzējis reiz ārstēt vēzi un salauztu gūžu.

”Ja padomā, kam tas viss tiek veltīts – visi drosmīgie ārsti un medmāsas – es domāju, viņi visi ir pelnījuši katru peniju. Un es ceru, ka mums izdosies savākt vēl,” saka Mūrs.

Ziedojumos savāktie līdzekļi tiek tērēti Nacionālā veselības dienesta personālam paredzētām ”labsajūtas paciņām”, atpūtas un rehabilitācijas telpām, elektroniskām ierīcēm, kas ļauj pacientiem sazināties ar tuviniekiem, kā arī savāktie līdzekļi tiek novirzīti organizācijām, kas atbalsta pacientus pēc viņu izrakstīšanas no slimnīcas.

Lielbritānijas Nacionālā veselības dienesta labdarības fonds pateicas kara veterānam.

Kara veterāna apņēmība pozitīvi iespaidojusi astoņus gadus vecu skolnieci, kura sociālajos tīklos aizsākusi akciju, lai savāktu apsveikuma kartītes kungam 100 jubilejā. Toms 100. jubileju svinēs 30. aprīlī.

Astoņus gadus vecās Rīganas Deivisas mērķis ir iegūt 1500 virtuālo apsveikuma kartīšu.

Viss, kas jādara, jāievieto kartīte jebkurā sociālajā tīklā un jālieto mirkļabirka – #makeacardfortom!