Covid-19 krīze: Turcijā vakcinācijas procesā iesaistītas arī mobilās brigādes

3 komentāri
Covid-19 krīze: Turcijā vakcinācijas procesā iesaistītas arī mobilās brigādes
REUTERS/SCANPIX

Daudzviet Eiropā pandēmija rāda normalizācijas tendenci. Tā piemēram, Spānija paziņojusi, ka no 7.jūnija valsts būs atvērta visiem tūristiem, kuri būs vakcinējušies. Lielas cerības uz masveida vakcināciju liek arī Turcija. Tur pie riska grupu ļaudīm vakcinētāji dodas arī mājas vizītēs.

Turcijas viduslaiku pilsētā Mardīnā, medicīnas darbinieku komanda dodas sekojot kādas sievietes norādēm. Viņa ir noraizējusies, jo 59 gadus vecais vīrs atsakās vakcinēties.

Šis ir gadījums, ka Muhameds neiet pie kalna, tad kalns iet pie Muhameda. Šī veselības aprūpes darbinieku vienība ir daļa no tā sauktajām ”vakcinācijas pārliecināšanas” komandām. Viņu uzdevums ir pārliecināt cilvēkus vecuma grupās, kuri ir tiesīgi saņemt vakcīnu, bet kuri nelabprāt to vēlas. Un šoreiz tas ir nostrādājis.

“Es baidījos, ka pēc vakcīnas saslimšu un būšu paralizēts. Bet tad mediķu komanda man teica, ka tas ir manā labā, viņi mani pārliecināja vakcinējos,” stāsta vietējais iedzīvotājs Envers Ereli.

Šādas brigādes tika izveidotas aprīlī un darbojas vairākas valsts provincēs. Mediķiem līdzi ir speciāls dzesētājs vakcīnu pārnēsāšanai, šļirces un pārējie piederumi.

“Ciems pēc ciema, lai kur cilvēki atrastos, mēs gājām un runājām ar viņiem aci pret aci vai pa tālruni.  Šajā pilsētā vien izdevies pārliecināt un vakcinēt ap 8000 cilvēku,” norāda reģiona veselības dienesta vadītājs Safets Javuzs.

Šobrīd Turcija ir pilnībā vakcinējusi aptuveni 14% no tās 83 miljoniem iedzīvotāju. Lielākā daļa no tiem tieši vecāka gadagājuma cilvēku.

3 komentāri