Covid-19 izplatība Eiropā: Spānijā bažas, ka tā drīz kļūs par “nākamo Itāliju”

1 komentārs
Covid-19 izplatība Eiropā: Spānijā bažas, ka tā drīz kļūs par “nākamo Itāliju”
REUTERS / SCANPIX

Jaunā nedēļa nesusi virkni jaunu epidemioloģisko ierobežojumu Eiropas lielvalstīs. Viskritiskākā situācija aizvien Itālijas ziemeļos, bet Spānijā bažas, ka tā drīz kļūs par “nākamo Itāliju”.

Itālijā saslimuši gandrīz 60 000 cilvēku, savukārt nepilni 5500 zaudējuši dzīvību. Būtībā liegta jebkāda nevajadzīga cilvēku kustība ārpus dzīvesvietas. Nedēļas izskaņā ierobežojumi palielināti, lai izslēgtu cilvēku kontaktus. Ierobežotas diemžēl arī atvadas no bojāgājušajiem – bēres Ziemeļitālijā tikai ar pašu tuvāko klātbūtni un lieliem ierobežojumiem.

“Tas ir sāpīgi – nevar atvadīties no aizgājējiem. Sāpīgi arī skatīties, kā viņi tiek izvadīti teju vieni paši. Man sirds lūst, skatoties, kā mediķi un citi, kas dara tik daudz laba, vienkārši gluži nespēj daudzus izglābt,” saka kāda Bergamo iedzīvotāja.

Spānija šobrīd cenšas nepieļaut ļaunāko, tomēr statistika runā pati par sevi. Spānija nupat pagarināja ārkārtējo situāciju, tur no Covid-19 dzīvību zaudējuši vairāk nekā 2000 cilvēku.

Madridē arī līdz nepazīšanai pārvērtusies IFEMA izstāžu zāle. Tur mājvietu šobrīd radusi Eiropā lielākā mobilā slimnīca – gultasvietu pietiks 5500 pacientu. Spānijas amatpersonas gan bažīgas dara augstie mediķu saslimšanas rādītāji.

“Esam patiesi nobažījušies par kādu statistikas rādītāju – saslimušo mediķu skaitu. Kopumā šī sērga skārusi gandrīz 3500 ārstu – tie ir 10% visu gadījumu. Mums tas ir jāņem vērā vīrusa apturēšanas centienos,” norāda Spānijas Koronavīrusa komitejas vadītājs Fernando Simons.

Foto: REUTERS / SCANPIX

Daudzviet Eiropā policijai gan nākas īpaši uzraudzīt ielas – cilvēki neklausa aizliegumiem pulcēties, piemēram, Francijā sodīti jau vairāki tūkstoši iedzīvotāju.

Līdzīgas raizes arī Eiropas lielākajā ekonomikā – Vācijā. Tur amatpersonas jau atkal brīdina nerīkot “korona-ballītes” – jauniešu organizētas kopā sanākšanas laikā, kad skolas gaitas un naktsdzīve apstājusies.

Vācijā arī ieviesti strikti pulcēšanās liegumi – ārpus mājām liegts atrasties vienkopus vairāk par diviem cilvēkiem.

“Mēs aicinām iedzīvotājus līdz minimumam samazināt kontaktus ar citiem, kas ir ārpus jūsu ģimenes loka. Tāpat sabiedriskās vietās jāstāv atstatus, pusotra metra attālumā, vislabāk divu,” norāda Vācijas kanclere Angela Merkele.

Vienlaikus Vācijas kanclere paziņojusi, ka pati dodas pašizolācijā. Iepriekš viņa bija devusies vakcinēties pie kāda ārsta, kuram vēlāk konstatēts Covid-19. Viņa gan jūtas labi un turpina pienākumus attālināti mājās.

“Kanclerei klājas labi. Viņa vadīja šodienas sēdi telefoniski, pašlaik viņa strādās mājās. Gaidīsim kancleres Covid-19 testa rezultātus,” skaidro Vācijas federālās valdības pārstāvis Stefens Zīberts.

Kopumā pasaulē reģistrēti aptuveni 350 000 saslimšanas gadījumu, taču nepilna trešā daļa jau atkopušies.