Covid-19: Itālijā no otrdienas atcels atsevišķus aizliegumus

2 komentāri
Covid-19: Itālijā no otrdienas atcels atsevišķus aizliegumus
AFP / SCANPIX

Spānija jau redz “gaismu tuneļa galā”. Valdība izšķīrusies mīkstināt stingrās izolācijas noteikumus. Pirmdien neliela daļa strādājošo jau atgriezās savās darbavietās.

Atsevišķi celtniecības, ražošanas un pakalpojumu nozares darbinieki var atgriezties darba vietās. Tie ir aptuveni 300 000 cilvēki. Spānija ir otrajā vietā Eiropā pēc bojāgājušo skaita, tomēr jaunu inficēšanās gadījumu skaits nedaudz mazinājies. Premejrs Pedro Sančess uzsver, ka esot apspriedies ar ekspertiem un lēmums ir atbildīgs. Par nozīmīgiem izolācijas atvieglojumiem gan varēšot runāt tikai maija sākumā.

“Valstī šobrīd 17 489 bojāgājušo – pēdējās diennakts laikā šis skaitlis audzis par 517 cilvēkiem. Vēl varam ziņot par cilvēkiem, kas izrakstīti no slimnīcām – tādi ir 64 000,” norāda Spānijas Ārkārtējo situāciju medicīnas centra vadītāja vietniece Marija Hosē Sjerra.

Visi arī tikšot stingri uzraudzīti. Ielās tiek dalītas sejas maskas un tiks atgādināts par distancēšanos. Ar brīvāku režīmu gan nav mierā Katalonijas reģions. Vietvara uzsver, ka neklausīs Madridei stingras izolācijas atcelšanas jautājumos, baidoties par jauna slimības viļņa rašanos.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Koronavīrusa Eiropas epicentrā – Itālijā, atsevišķi aizliegumi tiks atcelti no otrdien. Tas attieksies uz ļoti nelielu daļu uzņēmumu, kas varēs atsākt darbu. Tie būs dažādi veikali – bērnu apģērbu, kancelejas preču, grāmatu un citi. Tomēr striktas pārbaudes tiek turpinātas.

“Romā brīvdienās esam pārbaudījuši 21 000 cilvēku – iesaistījās valsts un pašvaldības likumsargi, arī finanšu policija. Kopumā 930 cilvēkiem pienācās sods par pārvietošanās noteikumu neievērošanu,” norāda Romas policijas pārstāvis Massimo Improta.

Itālija šajās dienās pievienojas Savienotajām valstīm – abās teritorijās vairāk nekā 20 000 bojāgājušo. ASV cīņa ar pandēmiju turpinās, tomēr arī tur prezidenta administrācijai ir vēlme ātrāk atvērt valsts ekonomiku. Donalds Tramps arī sasaucis īpašu “Valsts atvēršanas” padomi – tā darbu sāks otrdien.

Tikmēr Ķīna turpina noraidīt augošo kritiku par tās sniegtajiem statistikas datiem un testēšanas metodēm. Pirmkārt, Pekinai jautājumus uzdod Āfrikas valstis par ziņām, ka varasiestādes diskriminējot ārvalstu studentus no “Melnā kontinenta” – pielietojot spēku, izliekot no mājām un nosūtot viņus karantīnā, lai gan jaunieši ceļojuši nekur nav.

“Ķīnā ir savi likumi. Mēs pret visiem cilvēkiem attiecamies vienādi, neskatoties vai cilvēks ir ķīnietis vai ārvalstnieks,” saka Ķīnas Slimību kontroles centra inspektore Vanga Bina.

1,4 miljardu valstī, kur meklējams Covid-19 pandēmijas avots, pirmdien arī vien 108 atklāti gadījumi – teju 100 no tiem esot ”ievesti”, galvenokārt pāri Krievijas robežai. Ķīna sākusi pastiprināt robežkontroli.

Pašā Krievijā situācija pasliktinās katru dienu – diennakts laikā inficēto skaits pieaudzis par 16%, sasniedzot 18 000. Oficiāli bojāgājušo skaits norādīts kā 148 cilvēki. Divas trešdaļas slimojošo atrodas Maskavā. Pilsētā trešdien sāks darboties īpaša digitālo pārvietošanās atļauju sistēma. Tiem, kam jādodas uz darbu, tas būs ļauts uzrādot atļauju. Sabiedriskajā transportā, ar auto un velosipēdu drīkstēs braukt noteiktā maršrutā – tikai tur, kur nepieciešams.

Lasi vēl – Putina reputācija vīrusa skavās

Savukārt tepat Lietuvā un Igaunijā situācija vēl joprojām smagāka kā Latvijā. Igaunijā apstiprināti ap 1300 saslimšanas un 28 nāves gadījumi – viens no pēdējiem bojāgājušajeim vēl nebija sasniedzis 60 gadu vecumu. Ziemeļu kaimiņvalstī teju 160 cilvēki ārstējas slimnīcās.

Savukārt Lietuvā saslimušo skaits pārsniedzis 1000, sērga prasījusi 24 cilvēku dzīvības.