Covid-19: Igaunija slēgs tirdzniecības centrus un aizliegs pulcēties vienkopus vairāk par diviem cilvēkiem

2 komentāri
Covid-19: Igaunija slēgs tirdzniecības centrus un aizliegs pulcēties vienkopus vairāk par diviem cilvēkiem
AP / SCANPIX

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmijas ierobežošanai Igaunijas valdība otrdien paziņojusi par jauniem ierobežojošiem pasākumiem, vēsta Igaunijas mediji.

Sākot ar 25. martu, iedzīvotājiem sabiedriskajās vietās jāietur divu metru distance. Tāpat aizliegts publiskās vietās pulcēties vienkopus vairāk par diviem cilvēkiem, ierobežojums neattiecas uz ģimenēm un cilvēkiem, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā.

Savukārt no 27. marta Igaunijā tiks slēgti tirdzniecības centri, šī prasība neattieksies uz pārtikas veikaliem, aptiekām, telekomunikāciju veikaliem, bankām, pakomātiem, kā arī veikaliem, kas pārdod vai iznomā palīglīdzekļus un citas medicīniskās ierīces. Savukārt ēdnīcās atļauts pārdot ēdienu tikai līdzi ņemšanai.

Iepirkšanās vietās jābūt nodrošinātiem roku dezinfekcijas līdzekļiem.

Pieņemts lēmums, ka ar 27. martu ēdnīcām, bāriem jābūt slēgtiem pēc plkst.22.00. Šis ierobežojums neattiecas uzņēmumus, kas nodarbojas ar ēdiena piegādi.

Tāpat Igaunijas valdība nolēmusi no 27. marta slēgt arī tādas izklaides vietas kā biljarda zāles, boulinga zāles, klubus un citas vietas.

Savukārt no 24. marta Tallinā, Tartu un Pērnavā slēgti āra rotaļlaukumi un sporta laukumi.

Iepriekš jau vēstīts, ka Igaunijā ar jauno koronavīrusu inficējušos skaits palielinājies līdz 369.