Covid-19: daudzsološi vakcīnas izmēģinājumi rada optimismu finanšu tirgos

1 komentārs
Covid-19: daudzsološi vakcīnas izmēģinājumi rada optimismu finanšu tirgos
REUTERS / SCANPIX

ASV farmācijas kompānija “Moderna” paziņojusi, ka sasniegti labi pirmie rezultāti darbā pie Covid-19 vakcīnas.

Uzņēmums gan akcentējis, ka pozitīvi rezultāti novēroti izmēģinājumu pirmajā fāzē, savukārt trešā un svarīgākā fāze sāksies jūlijā. Lielākais izaicinājums vakcīnas attīstītājiem – ātri, taču vienlaikus maksimāli labi pārliecināties par vakcīnas drošību. Šajā kompānijas “Moderna” vakcīnā tiek izmantota neliela daļu vīrusa ģenētiskā koda. Injicējot to organismā, tiek izraisīta cilvēka imūnsistēmas atbildes reakcija.

“ASV valdība atbalsta daudzus vakcīnas pētījumus, izmēģina vairākus uzreiz. Dažus no tiem, iespējams, sāks ražot masveidā, pat pirms pierādīts to efektīgums, jo, ja kāds kandidāts, galu galā, tiks apstiprināts – būsim jau gatavi. Šīs ziņas ir pats pirmais, tomēr iedrošinošs solis,” norāda “Associated Press” medicīnas apskatniece Merilina Marčione.

Reaģējot uz šīm un citām ziņām, kas ļauj domāt par (pandēmijas beigām pārskatāmā nākotnē), pasaules akciju tirgi pēdējās dienās piedzīvojuši vienu no labākajiem brīžiem kopš Covid-19 krīzes sākuma. Galvenie biržu indeksi kāpuši par aptuveni pieciem procentiem, bet naftas barela cena pārsniegusi 30 dolāru atzīmi.