Covid-19 Baltijā: Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 16 cilvēki, Igaunijā – seši jauni gadījumi

Pievienot komentāru
Covid-19 Baltijā: Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 16 cilvēki, Igaunijā – seši jauni gadījumi
POSTIMEES / SCANPIX

Lietuvā pagājušajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 16 cilvēkiem, kā arī reģistrēts viens nāves gadījums ar tā izraisīto slimību Covid-19, ceturtdien paziņojusi Veselības ministrija. Savukārt Igaunijas Veselības departaments ziņo par sešiem jauniem inficēšanās gadījumiem.

Līdz ar to Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu konstatēta kopumā 1593 cilvēkiem.

Pagājušajā diennaktī veiktas 7424 analīzes, bet pavisam Lietuvā veiktas 253 004  analīzes. Savukārt nāves gadījumu ar Covid-19 skaits pieaudzis līdz 61, bet vēl  astoņiem ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits.

Lietuvā no vīrusa ir izveseļojušies 1049 cilvēki.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta sešiem cilvēkiem, ceturtdien paziņojis Veselības departaments. Līdz ar to apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā sasniedzis 1800.

Nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 Igaunijā pagājušajā diennaktī nav reģistrēti. Pavisam Igaunijā ar šo slimību miruši 64 cilvēki.

963 cilvēkiem slimības vēsture slēgta, un tas nozīmē, ka viņi ir izveseļojušies. Vēl 525 cilvēkiem pozitīvs jaunā koronavīrusa tests bijis pirms vairāk nekā 28 dienām, viņi neatrodas slimnīcā un gaida apstiprinājumu par izveseļošanos.

Pavisam Igaunijā veiktas vairāk nekā 73 000 analīžu nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu. Iepriekšējā diennaktī veiktas 1280 analīzes.

37 pacienti ārstējas slimnīcās, un diviem no viņiem nepieciešama plaušu mākslīgā ventilēšana.

Jau vēstīts, ka Latvijā pēdējās diennakts laikā miris viens Covid-19 pacients, savukārt inficēšanās atklāta deviņiem cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Latvijā ar Covid-19 saslimušas 1025 personas un 694 izveseļojušās, bet 22 mirušas.