Komentāri
Ciprs pabeidzis ”tīrīšanu” Grieķijas valdībā; divi ministri atlaisti, astoņi mainījuši portfeļus
FOTO: LETA

Mans amats ir kā karsts kartupelis, ko jāmēģina atvēsināt ar mīlestību – tā, stājoties amatā, šodien izteicās viens no Grieķijas valdības jaunajiem locekļiem. Izrēķinoties ar dumpi, kas valdošajā kreiso ekstrēmistu partijā sacēlās pēc skarbo starptautiskā aizdevuma nosacījumu pieņemšanas, premjers Aleksis Ciprs ir nomainījis kopumā desmit ministrus un viņu vietniekus.

Patosa pārpilnā ceremonijā Grieķijas prezidents šodien pieņēma desmit jaunu valdības locekļu zvērestus. Viņi amatā stājās, pēc tam, kad premjers Aleksis Ciprs atbrīvoja vairākus dumpīgākos ministrus, kuri bija balsojuši pret valdības vadītāja pieņemtajiem bargajiem starptautiskā aizdevuma nosacījumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kaut arī atlaisti bija tikai divi ministri, ar portfeļiem kopumā apmainījās desmit valdības locekļi. Izmaiņas valdības sastāvā vienlaikus bija premjera Alekša Cipra varas konsolidācija, un mēģinājums pierādīt starptautiskajiem aizdevējiem, ka šoreiz Grieķijas valdība savas saistības pildīs ne tikai vārdos, bet arī darbos. Eiropas Savienība uz  to jau piektdien reaģēja, piešķirot Grieķijai  septiņu miljardu eiro aizdevumu.

Tomēr īstās sarunas – par 86 miljardu eiro aizdevuma piešķiršanu – Grieķijai vēl ir tikai priekšā. Vietējie politikas vērotāji jau pauž bažas, vai jaunie ministri tik tiešām spēs īstenot valstij ļoti nepieciešamās reformas.

Jāpiebilst, ka ar starptautiskā aizdevuma nosacījumiem neapmierinātie valdošās SYRIZA partijas locekļi arvien atklātāk runā par to, ka jārīko jaunas ārkārtas parlamenta vēlēšanas. Tās varētu notikt rudenī un būtu jau otrās ārkārtas vēlēšanas nestabilajā valstī šogad.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl