Ciprs: Es uzņemos visu atbildību par pēdējo piecu mēnešu notikumiem

Komentāri

“Es uzņemos visu atbildību par pēdējo piecu mēnešu notikumiem. Taču mums visiem jāatzīst, ka pašreizējās problēmās vainīgi nevis pieci manas valdības mēneši, bet gan pieci gadi, kuros Grieķijai tika uzspiesta politika, kas nepalīdzēja pārvarēt krīzi,” tā Strasbūrā pauda “visa kontinenta peramais zēns”, Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs.

Ciprs Strasbūrā ieradies no Briseles, kur vakar noslēdzās kārtējās “bezrezultāta sarunas” starp Grieķijas valdību un tās aizdevējiem no eirozonas. Uzrunājot deputātus, Ciprs gan ieturēja samiernieciskāku toni nekā runājot mājās sajūsmināta komunistu pūļa priekšā. Tomēr no sava pamatuzstādījuma – krīzē vainojama ir Eiropa, nevis Grieķija – viņš neatkāpās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr ne visi grieķi savas valdības spēlēto krievu ruleti ar starptautiskajiem aizdevējiem uztver ar sajūsmu. Labējās opozīcijas eirodeputāts Georgios Kircos brīdina – tā dēvētais Grexit jeb Grieķijas izstāšanās no eirozonas – ir pienācis tik tuvu, kā vēl nekad. Tas valstij nozīmētu iekšzemes kopprodukta (IKP) kritumu par 25%- 35%. Citiem vārdiem sakot, Grieķija atgrieztos 30 gadus senā pagātnē, no salīdzinoši pārticīgas Eiropas valsts atkal kļūstot par nabadzīgu Balkānu provinci.

Video!

Lasi vēl