Ciprs: Es atsakos kalpot aizdevēju “haizivīm”

Komentāri
Ciprs: Es atsakos kalpot aizdevēju “haizivīm”
Foto: AFP / LETA

Grieķijas parlamentā naktī uz ceturtdienu paredzēts otrais balsojums par jaunajiem taupības pasākumiem, kurus nepieciešams pieņemt apmaiņā pret trešo aizdevumu. Kaut arī jaunās reformas nav tik sāpīgas kā iepriekšējās, gaidāmais balsojums draud padziļināt šķelšanos premjera radikālajā Syrizas partijā un var novest pie jaunām vēlēšanām.

Grieķijas premjerministram Aleksim Cipram šis būs jau otrais nopietnais pārbaudījums, cenšoties pieņemt reformas, kas ir nepieciešamas, lai valsts varētu palikt eirozonā. Pirmā reformu daļu galvenokārt fokusējās uz nodokļu paaugstināšanu un jau tad saskārās ar deputātu pretestību viņa vadītajā partijā Syriza. Arī šoreiz Syriza deputāti ir solījuši balsot “pret”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Grieķu tautas upuris neatmaksāsies. Jaunas prasības tiks pieprasītas nepārtraukti. Šajā sarežģītajā fiskālajā un politiskajā situācijā, atsakos likt savu parakstu zem aizdevuma un atsakos kalpot tām aizdevēju haizivīm,” saka Ciprs.

Paredzams, ka arī šajā reizē Cipram būs nepieciešamas opozīcijas balsis. Lai saņemtu 86 miljardu eiro lielo aizdevumu, Grieķijai ir jāpieņem arī Eiropas Savienības direktīva, kas garantē banku noguldījumus līdz 100 000 eiro. Tāpat, lai saņemtu aizdevumu Grieķijai, ir nepieciešams pieņemt civilo tieslietu reformas, kas paredz paātrināt juridiskos procesus un samazināt to izdevumus.

Valdība cer sarunas par trešo aizdevumu sākt jau šonedēļ un noslēgt tās 20. augustā, taču balsojums draud izraisīt šķelšanos Cipra Syrizas partijā, un šādā gadījumā ir liela iespējamība, ka jau rudenī nāksies izsludināt ārkārtas vēlēšanas, un valsts vismaz uz laiku ieslīgs jaunā neskaidrības krīzē.

Šobrīd Grieķijas bankas lēnām sāk atgriezties normālās sliedēs. Pirmdien tās no jauna vēra savas durvis vaļā apmeklētājiem un Atēnas samaksāja kārtējos parāda maksājumus Eiropas Centrālajai bankai un Starptautiskajam Valūtas fondam.

Starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor’s trešdien paaugstināja Grieķijas kredītreitingu, skaidrojot, ka sarunas par aizdevumu ir mazinājušas varbūtību, ka valstij nāksies izsludināt maksātnespēju.  Tomēr jaunos taupības pasākumus valstī kur bezdarbs sasniedz 25 procentus – ir grūti pieņemt. Grieķijas civildienesta ierēdņu arodbiedrība jau paziņojusi, ka arī šodien protestēs pret šo likumprojektu.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl