Ciprs: Es atsakos kalpot aizdevēju “haizivīm”

Komentāri
Ciprs: Es atsakos kalpot aizdevēju “haizivīm”
Foto: AFP / LETA

Grieķijas parlamentā naktī uz ceturtdienu paredzēts otrais balsojums par jaunajiem taupības pasākumiem, kurus nepieciešams pieņemt apmaiņā pret trešo aizdevumu. Kaut arī jaunās reformas nav tik sāpīgas kā iepriekšējās, gaidāmais balsojums draud padziļināt šķelšanos premjera radikālajā Syrizas partijā un var novest pie jaunām vēlēšanām.

Grieķijas premjerministram Aleksim Cipram šis būs jau otrais nopietnais pārbaudījums, cenšoties pieņemt reformas, kas ir nepieciešamas, lai valsts varētu palikt eirozonā. Pirmā reformu daļu galvenokārt fokusējās uz nodokļu paaugstināšanu un jau tad saskārās ar deputātu pretestību viņa vadītajā partijā Syriza. Arī šoreiz Syriza deputāti ir solījuši balsot “pret”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Grieķu tautas upuris neatmaksāsies. Jaunas prasības tiks pieprasītas nepārtraukti. Šajā sarežģītajā fiskālajā un politiskajā situācijā, atsakos likt savu parakstu zem aizdevuma un atsakos kalpot tām aizdevēju haizivīm,” saka Ciprs.

Paredzams, ka arī šajā reizē Cipram būs nepieciešamas opozīcijas balsis. Lai saņemtu 86 miljardu eiro lielo aizdevumu, Grieķijai ir jāpieņem arī Eiropas Savienības direktīva, kas garantē banku noguldījumus līdz 100 000 eiro. Tāpat, lai saņemtu aizdevumu Grieķijai, ir nepieciešams pieņemt civilo tieslietu reformas, kas paredz paātrināt juridiskos procesus un samazināt to izdevumus.

Valdība cer sarunas par trešo aizdevumu sākt jau šonedēļ un noslēgt tās 20. augustā, taču balsojums draud izraisīt šķelšanos Cipra Syrizas partijā, un šādā gadījumā ir liela iespējamība, ka jau rudenī nāksies izsludināt ārkārtas vēlēšanas, un valsts vismaz uz laiku ieslīgs jaunā neskaidrības krīzē.

Šobrīd Grieķijas bankas lēnām sāk atgriezties normālās sliedēs. Pirmdien tās no jauna vēra savas durvis vaļā apmeklētājiem un Atēnas samaksāja kārtējos parāda maksājumus Eiropas Centrālajai bankai un Starptautiskajam Valūtas fondam.

Starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor’s trešdien paaugstināja Grieķijas kredītreitingu, skaidrojot, ka sarunas par aizdevumu ir mazinājušas varbūtību, ka valstij nāksies izsludināt maksātnespēju.  Tomēr jaunos taupības pasākumus valstī kur bezdarbs sasniedz 25 procentus – ir grūti pieņemt. Grieķijas civildienesta ierēdņu arodbiedrība jau paziņojusi, ka arī šodien protestēs pret šo likumprojektu.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl