Cilvēku tirdzniecības grupējuma dalībniekiem no Latvijas Lielbritānijā piespriež cietumsodu

5 komentāri
Cilvēku tirdzniecības grupējuma dalībniekiem no Latvijas Lielbritānijā piespriež cietumsodu
PIXABAY

Lielbritānijā ir piespriesti cietumsodi no viena līdz sešiem gadiem cilvēku tirdzniecības grupējuma dalībniekiem no Latvijas, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Piecu gadu laikā par šā grupējuma upuriem bija kļuvuši 28 cilvēki.

Notingemas tiesā tika paziņots, ka šo grupējumu vadīja 54 gadus vecais Ainārs Pelcis, kas savas varas un turības dēļ bija iesaukts par “čigānu baronu”.

Deviņiem šī grupējuma locekļiem tika piespriesti cietumsodi, no kuriem īsākais bija viens gads un divi mēneši, bet garākais – seši gadi.

Tiesnesis Džeimss Sampsons sacīja, ka banda kontrolējusi savus upurus ar “pārsteidzošiem un ievērojamiem” panākumiem. Viņš raksturoja tās dalībniekus kā “pilnīgi alkatīgus un negodīgus”, bet “ļoti gudrus”.

Grupējums meklēja mazaizsargātus cilvēkus, solot viņiem darbu Lielbritānijā. Kad viņi tur ieradās, viņi tika izmitināti nepiemērotos apstākļos un sūtīti strādāt pārtikas ražotnēs Derbišīras grāfistē.

Grupējuma dalībnieki upuriem atņēma personas dokumentus, atvēra uz viņu vārdiem kontus bankās, bet banku kartes paturēja sev. Kad upuri saņēma naudu par darbu, noziedznieki noņēma šo naudu no viņu kontiem un lielāko daļu iztērēja savām vajadzībām, tostarp pērkot luksusa automobiļus un nekustamos īpašumus.

Grupējuma dalībnieki tika aizturēti, kad policija veica reidus mājokļos Derbijas pilsētā un Latvijā 2017. gada septembrī un 2018. gada februārī.

Grupējuma dalībnieki – pieci vīrieši un četras sievietes – sākumā noliedza viņiem izvirzītās apsūdzības, bet atzina savu vainu septiņas nedēļas pēc trīs mēnešus ilgās prāvas sākuma.

Aināram Pelcim tika piespriesti piecarpus gadi cietumā, 33 gadus vecajam Ilgvaram Pelcim – trīs gadi un astoņi mēneši, 42 gadus vecajam Kārlim Aleksandrovam – divi gadi, 55 gadus vecajai Magdalēnai Kleinai – piecarpus gadi, 37 gadus vecajai Jolantai Pelcei – divi gadi, 25 gadus vecajam Karenam Pelcim – seši gadi, 24 gadus vecajai Madarai Stromanei – seši gadi, 39 gadus vecajam Andrim Krauklim – viens gads un trīs mēneši, 33 gadus vecajai Imitrai Didzis – viens gads un divi mēneši cietumā.

Pirmie astoņi notiesātie dzīvoja Derbijā, bet Imitra Didzis dzīvoja Latvijā.

TOP komentāri

 • Sragia
  +1 +1 0

  Sragia

  Vajadzēja sūtīt strādāt tāpat kā viņi to darīja maitas gabali.Tagad cietumā uz valsts rēķina vēl sēdēs.
 • Vadims Kislovs
  0 0 0

  Vadims Kislovs

  pēc visa -PO ŽIZŅI - čigāni vismaz manā laikā 82-90 visās slēgtās iestādēs 85% no visiem čaveliem bij opušennije vai zakontačennije - tātad līdzvērtīgi opuššenijiem / gaiļiem un tagad vot to gan es vairs nesaprotu - pasaule iet sviestā ļaujot pidariem po žizņi liekt pirkstus ? tādām žurkām vnk kājas jāslauž un uz šočiku obšakam jāliek .... vo bļaģ - čigānu barons .... ahhujeķ
 • Janis Jansevics

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl