Cilvēku pašu vainas dēļ ne visi šķirotie atkritumi nonāk pārstrādē

Komentāri

Atkritumus – plastmasu, stiklu un papīru – Latvijā šķiro puse iedzīvotāju. Tā liecina jaunāko aptauju dati. Taču, pagaidām, tas viss, iespējams, notiek veltīgi. Simtiem dalīto atkritumu konteineru saturs nonāk atkritumu poligonos, nevis otrreizējā pārstrādē, jo bieži vien sašķirotajiem atkritumiem pa vidu samesti nešķirotie.

Ja dalīto atkritumu konteinerā samesti vairāk nekā 20% sadzīves atkritumu, tad absolūti viss konteinera saturs, tostarp tas, kas tika cītīgi sašķirots, nonāk atkritumu poligonā, nevis otrreizējai pārstrādei, stāsta atkritumu apsaimniekošanas kompānija Clean R. Trešdaļa šo konteineru saturs nonāks sadzīves atkritumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Māris Vējiņš, atkritumu apsaimniekošanas kompānija Clean R pārstāvis:
Ja konteinera saturs ir neatbilstošs, tad mēs no šī konteinera saņemsim pārāk maz derīgo pārstrādājamo materiālu un būs pārāk daudz atkritumu, par kuriem pašiem nāksies maksāt.

Tātad, tas būs neizdevīgi. Atkritumi jāšķiro ne vien tāpēc, ka tā iespējams saudzēt dabas resursus, bet arī tāpēc, ka šķirošana samazina sadzīves atkritumu apjomu un attiecīgi arī rēķinu par sadzīves atkritumu izvešanu.

Eiropā un pasaulē aizvien pieaugošās vides saudzēšanas prasības veicina sadzīves atkritumu izvešanas tarifu pieaugumu, jo tas ir priekšnosacījums vides prasību ievērošanai, atkritumus šķirojot un attīstot to pārstrādi. Arī Latvijā plānotas Dabas resursu nodokļa izmaiņas, kas neizbēgami palielinās maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Nākotnē nešķiroto atkritumu izvešana maksās dārgāk.

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl