Komentāri
Cilvēku kontrabandisti uz Eiropu ved Islāma valsts kaujiniekus
Foto: LETA

Cilvēku kontrabandisti pāri Vidusjūrai uz Eiropu kopā ar citiem nelegālajiem imigrantiem ved Islāma valsts kaujiniekus, intervijā britu raidsabiedrībai BBC paziņoja Lībijas valdības padomnieks Abdulbasits Haruns.

Islāma valsts ļauj darboties dažiem kontrabandistiem, apmaiņā pieprasot 50% peļņas, norādīja amatpersona.

Eiropas Savienības (ES) robežsargi vairākkārt brīdinājuši, ka kaujinieki izmanto nelegālo imigrantu maršrutus, lai nokļūtu Eiropā.
Lībija aizvadītajā nedēļā pauda kritiku ES plāniem izmantot karafloti cīņai ar kontrabandistiem.

Islāma valsts ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur kalifātu un pastrādājusi neskaitāmas asins stindzinošas zvērības. Grupējumam lojalitāti apliecinājušas arī Lībijas ekstrēmistu bandas.

ES trešdien izziņoja pretrunīgi vērtētu plānu risināt nelegālās imigrācijas problēmas Vidusjūras reģionā, nosakot visām dalībvalstīm par pienākumu uzņemt noteiktu skaitu bēgļu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl