Cilvēktiesību organizācijas aicina apžēlot bijušo spiegu Edvardu Snoudenu

0 Komentāru
Cilvēktiesību organizācijas aicina apžēlot bijušo spiegu Edvardu Snoudenu

Vairākas starptautiskās cilvēktiesību organizācijas sākušas kampaņu, lai mudinātu ASV prezidentu apžēlot bijušo izlūkdienestu darbinieku Edvardu Snoudenu.

Organizāciju vidū ir pasaulē pazīstamās Amnesty International un Human Rights Watch. Tās izveidojušas interneta petīciju, kuras nolūks ir panākt Snoudena amnestiju. Petīciju jau parakstījuši vairāki augsta ranga juristi un slavenības.

“Edvarda Snoudena lieta prezidentam Obamam piedāvā iespēju izmantot savas prezidenta pilnvaras, lai lepni un konkrēti atzītu vieno no būtiskākajām informācijas nopludināšanām sabiedrības interesēs, kas notikusi mūsdienu vēsturē. Iestājoties par tiesībām uz privātumu un demonstrējot pilsoņiem, kuriem nebija ne jausmas, ko patiesībā dara valdība, Snoudens ir pelnījis pateicību, nevis sodu,” norāda kampaņas organizators Entonijs Romero.

Pirms trīs gadiem Snoudens sacēla plašu ažiotāžu, atklājot ASV slepeno izlūkošanas programmu apmēru un noplūdinot datus par tām. Kopš tā laika viņš spiests bēguļot no ASV dienestiem, kas viņu apsūdzējuši spiegošanā un valsts noslēpumu zādzībā. Pašlaik Snoudens mīt Krievijā, taču jau janvārī beigsies viņam piešķirtās uzturēšanās atļaujas termiņš.

0 Komentāru