“Cilvēki negrib pamest savus suņus, negrib pamest savas mājas!” – Teksasas plūdu dēļ evakuēti vēl 13 tūkst. cilvēku!

2 komentāri

Neskaitāmi tūkstoši iedzīvotāju jau pametuši Hjūstonu plūdu dēļ, bet glābēji no appludinātajām teritorijām izveduši vēl 13 000 cilvēku.

Cīņai ar vētras “Hārvijs” sekām Teksasā šobrīd piesaistīti jau 3500 karavīru, bet tuvākajās dienās šis skaitlis varētu pat desmitkāršoties, tā paziņojis Pentagons.

Džesī Raubs
BRĪVPRĀTĪGAIS GLĀBĒJS

Cilvēki negrib pamest savus suņus, viņi negrib pamest mājas. Tieši tas ir visgrūtākais – pierunāt cilvēkus atstāt savu iedzīvi.

Lai novērstu līdzīgās situācijās piedzīvoto masveida laupīšanu, Hjūstonā izsludināta komandantstunda, kas no pusnakts līdz pieciem rītā liedz cilvēkiem atrasties uz ielas.

Tagad vētra “Hārvijs” sācis virzīties Luiziānas štata virzienā, kura lielāko pilsētu Ņūorleānu pirms 12 gadiem pamatīgi izpostīja viesuļvētra “Katrīna”. Turklāt šie Ņūorleānā būs jau otrie plūdi šovasar.

Sinoptiķi prognozē straujus ūdens uzplūdus un 250 litrus nokrišņu uz kvadrātmetru tuvāko 36 stundu laikā, tādēļ vietējie iedzīvotāji jau sākuši gatavoties krīzei. Piemēram, ugunsdzēsēju stacijās iedzīvotājiem tiek dalīti smilšu maisi, ar kuriem būvēt pagaidu aizsprostus.

Jāpiebilst, ka plūdiem ir arī politiska nokrāsa – ASV daudzi joprojām pārmet tālaika prezidentam Džordžam Bušam novēlotu un nepietiekamu reakciju uz “Katrīnas” postījumiem. Tādēļ Donalds Tramps jau otrdien apmeklēja Teksasu un izsludināja štatā ārkārtas stāvokli. Neizpratnes vilni sociālajos tīklos gan šoreiz izraisīja viņa sieva Melānija, kura bija izlēmusi doties palīgā vētras upuriem visnotaļ nepraktiskās  augstpapēžu kurpēs.

TOP komentāri

  • Gita Luksa
    +2 +2 0

    Gita Luksa

    Tas ir śausmīgi..nu kā pametīsi😢Tas dzīvnieciņś taču ir ğimenes loceklis..nu kā lai tā vienkārśi viņu pamet postā...
  • Kika

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl