Komentāri
Cilvēki ir šokā, taču dzīve rit tālāk, atzīst Berlīnē dzīvojošie latvieši
Foto: AFP/Scanpix

Berlīnē dzīvojošie latvieši atzīst, ka jau šorīt lielākā daļa pilsētas atguvusi ierasto ritmu. Tikmēr pētnieki norāda, ka notikušais var izrādīties pēdējais piliens, lai amatā netiktu pārvēlēta Angela Merkele, kuras īstenoto politiku daudzi vaino imigrantu skaita pieaugumā Vācijā.

Īsi pēc traģiskajiem notikumiem Berlīnē Latvijas Ārlietu ministrija aicināja Latvijas valstspiederīgos, kas šobrīd uzturas Vācijas galvaspilsētā, palikt viesnīcās, dzīvokļos vai citās telpās, bez vajadzības tās nepametot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien, lai arī asinspirts daudziem joprojām neļauj atgūties, piesardzības pasākumi ir samazināti.

Šis nav pirmais imigrantu pastrādātais noziegums, kopš Eiropu, tostarp Vāciju, sāka pārpludināt bēgļu straumes.

Tādēļ arvien vairāk tiek uzdots jautājums, kādēļ cilvēki, kuriem vajadzētu darīt visu, lai neradītu šķēršļus palikt Eiropas Savienībā, ar katru jaunu teroraktu palielina to iedzīvotāju skaitu, kas imigrācijas politiku uzskata par lielu kļūdu.

Ķelne, Brisele, Nica tagad Berlīne. Katrs no šiem gadījumiem tikai vairo pret bēgļu uzņemšanu noskaņoto rindas.

Foto

Toms Rostoks, Drošības un stratēģiskās pētniecības eksperts

Šādi gadījumi rada sliktu priekšstatu par visiem, kas iebraukuši Eiropā. Bet, manuprāt, ir jāsaglabā vēss prāts. Ja ir daži uzbrukumi Vācijā, vienlaikus tur ir iebraucis miljons cilvēku. Tā ir niecīga daļa, kas rada problēmas. Politiskajiem līderiem jādara savs darbs, un viņi diezgan skaidri ir norādījuši, ka nesteigsies ar vainīgo nosaukšanu. Vēl neviens nesteidzas ar secinājumiem.

Traģiskie notikumi Berlīnē var izrādīties nepanesams trieciens Angelas Merkeles iecerēm atkārtoti ieņemt kancleres krēslu. Jo tieši viņu daudzi vaino kā šajā, tā citos imigrantu pastrādātajos noziegumos.

Toms Rostoks, Drošības un stratēģiskās pētniecības eksperts

Angela Merkele ir Baltijas valstu diezgan labs draugs, ieņēmusi stingru pozīciju pret Krieviju. Tāpēc, ja pēc terorakta viņas pozīcijas vājināsies, tas mums būs par sliktu.

Tikmēr Berlīne pamazām mēģina atgriezties ierastajā ritmā. Nav viegli, uzbrukums noticis Ziemassvētku priekšvakarā, kas tiek uzskatīts par miera un saticības laiku.

Cilvēki joprojām tiek aicināti saglabāt modrību, jo pilnībā šis noziegums nav atšķetināts.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl