Cilvēki cer, ka Eiropas Savienība aktīvāk iesaistīsies Katalonijas situācijā – Ilzes Vēberes 4. dienasgrāmata

1 komentārs

Barselona šonedēļ ir uz īpaši patriotiska viļņa, pēc neatkarības referenduma un vardarbīgās Spānijas policijas rīcības, cilvēki visapkārt ir izkāruši Katalonijas karogus.

Pie mājām izkārti ir arī Eiropas savienības karogi. Cilvēki tomēr cer, ka Eiropa aktīvāk iesaistīsies situācijā, kas šobrīd radusies Katalonijā.

Ilze Vēbere
TV3 korespondente

Šī ir viena no mazajām ielām Barselonā. Visur ir redzami Katalonijas karogi. Pie mājām ir gan Katalonijas, gan Eiropas Savienības karogi, jo tai ir varētu būt liela nozīme situācijā reģionā. Katalāņi cer, ka Eiropas Savienība varētu būt kā mediators starp Spāniju un Kataloniju.

Reaģējot uz svētdien Katalonijā notikušo referendumu, Eiropas Komisija (EK) pirmdien aicināja visas puses ātri pārorientēties no konfrontācijas uz dialogu un uzsvēra, ka vardarbībai nevajadzētu būt daļai no politikas.

TV3 Ziņas arī bija klāt preses konferencē par svētdienas demonstrāciju, ko rīko neatkarības pretinieki. Viņi saka: “Pietiek! Jāatgriežas pie veselā saprāta. Spānija ir nedalāma.”

Foto: Ilze Vēbere

Reportāža no Katalonijas TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

  • Viesturs Vecbaštiks - Spānijā
    +1 +1 0

    Viesturs Vecbaštiks - Spānijā

    Ilze Vēbere - klasisks piemērs latviskajai mazzinībai. "Žurnāliste" uzklausa tikai un vienīgi kataloniešu separātistus. Kādēļ neparunāt arī ar tiem latviešiem, kuri dzīvo Barselonā un labi pārzina situāciju? Nav izdevīgi, jo patiess vērtējums neietilps latviešu izdomātajā "Prokrusta gultā" Katalonijas viltvāržu vērtējumā? Kauns, latvieši, atbalstīt saujiņu demokrātijas ienaidnieku, kuri izdomājuši neeksistējošu "kataloniešu tautu" un grib sašķelt demokrātisku un cienījamu valsti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl