“Cilvēki bija šausmās, redzot, kā viņi izturas paši pret saviem cilvēkiem,” katalāņi šokā par policistu rīcību

3 komentāri

Kopš pagājušās svētdienas policistu vārds katalāņu sarunās izspēlēts bieži, taču ne tajā labākajā nozīmē – joprojām spilgtā atmiņā ir piedzīvotā vardarbība, kas uzliesmoja referenduma laikā – policija sita, grūda, ievainoja balsotājus.

Taču naids nav pret visiem likumsargiem, kamēr Spānijas valsts policija un specvienība Civilā gvarde iedzīvotājiem uzbruka, vietējā policija Mossos neaizsargātos aizstāvēja. Lai gan pagājusi gandrīz nedēļa, bet dusmas un neizpratne pret Spānijas valdības norīkotajiem referenduma uzmanītājiem nav mazinājusies.

Laura
Studente

Es respektēju visus viedokļus – gan tos par neatkarību, gan tos pret to. Bet es nevaru respektēt to, ko izdarīja Spānijas valdība. Bet es no viņiem nebaidos, esmu nikna.

Specvienība Civilā gvarde ir veidota uz bijušās militārās policijas drupām – šis spēks kalpoja Franko režīmam, lai apspiestu opozīciju un citādi domājošos aktīvistus. Franko līdz pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu vidum Spānijā uzturēja autoritāru militāro diktatūru, ko vēl šodien daudzi Spānijā piemin ar šausmām.

Alberts

Ir šokējoši redzēt, ka Tautas partija, premjera Mariano Rahoja partija, ko izveidoja Franko politiķi, kad pārtapa par demokrātiem 70. gadu beigās, sper tos pašus soļus, ko ģenerālis Franko. Viņi izmanto tās pašas metodes. Šie vīri bija ļoti agresīvi pagājušajā svētdienā. Cilvēki bija šausmās, redzot, kā viņi izturas paši pret saviem cilvēkiem. Sagaidāms taču, ka policisti pasargās, nevis uzbruks.

Nedēļas vidū parādījās ziņas, ka Spānijas Aizsardzības ministrija uz Kataloniju nosūtījusi divus armijas karavīru kontingentus, kuri sniegtu atbalstu valsts policijai un civilajai gvardei, kuri tika atsūtīti uz referenduma laiku. Lēsts, ka to kopumā ir ap 10 tūkstošiem.

Runā, ka Spānijas valdības izmaksas, izīrējot un uzturot šos policistu pārpildītos kuģus, jau tiecas miljonos. Tikmēr sociālajos tīklos izplatīti video, kurus filmējuši paši kuģu iemītnieki – īsajos materiālos redzams, kā policisti paši uzjautrinās, cik šaurās kajītēs viņiem vairāk dienas jādzīvo.

Domājams, ka likumsargi šeit atradīsies vismaz līdz pirmdienai, kad uz sēdi sanāks Katalonijas parlaments un, iespējams, pasludinās reģionu par neatkarīgu valsti. Spānijas tiesa aizliegusi rīkot parlamenta sēdi un tas nozīmē, ja politiķi uz to tomēr ieradīsies, policijai būs dots rīkojums viņus arestēt.

Izmaels
Programmētājs

Vardarbība nebija pārsteigums – Tautas partija tāda ir. Viņi ir diktatora Franko pēcteči. Viņi tikai izskatās demokrātiski, bet viņi tādi nav.

Aptaujātie katalāņi gan apliecina, – pirmdien pie parlamenta cilvēku būs daudz. Ja policija centīsies tur iebrukt, iedzīvotāji savus politiķus ir gatavi aizstāvēt.

TOP komentāri

 • Ērika Krimska
  0 0 0

  Ērika Krimska

  Pie mums nebūtu labāk,ir teiciens,kas maksā tam spēlē muziku....:(
 • Irina Kleina
  0 0 0

  Irina Kleina

  Ta ir taisniba un citi nesit tikai ar dùrem bet ar pistolèm un zem àdas cimdiem pavelk apaksà spandrinkus.
 • Arnis Vilemsons
  0 0 0

  Arnis Vilemsons

  Visās valstīs visos laikos policija sita,sit un sitīs... :(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl