Cilvēces lielākais drauds ir nevis karš, bet gan vides piesārņojums

2 komentāri

Šāds secinājums pausts pasaulē plaši pazīstamajā medicīnas žurnālā ”Lancet”, kas publicējis pētījumu par 2015. gada nāves iemesliem. Pētījuma dati rāda, ka pirms diviem gadiem no piesārņojuma izraisītām vai pastiprinātām veselības problēmām pasaulē priekšlaicīgi miruši deviņi miljoni cilvēku.

Visizplatītākais piesārņojuma veids ir gaisa piesārņojums, kas var izraisīt sirds slimības un plaušu vēzi. Tāpat mūsdienās liela problēma ir netīrs ūdens un piesārņojums darba vietās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunā zinātniskā pētījumā secināts, ka 2015. gadā visā pasaulē piesārņojuma dēļ priekšlaicīgi miruši apmēram deviņi miljoni cilvēku. Tas ir lielāks upuru skaits nekā bojā gājuši karā un no vardarbības.

”Lai gan pasaulē pieaug dažādas emisiju normas, joprojām piesārņojuma līmenis nepārtraukti paaugstinās. Piesārņojuma līmeni nevar attiecināt tikai uz vienu faktoru, piemēram, transportlīdzekļiem vai putekļiem. Tā ir dažādu faktoru kombinācija. Tādēļ ir svarīgi, ka aplūkojam nevis iespējamos piesārņojuma faktorus atsevišķi, bet gan visus tā avotus kopumā,” norāda pētījuma autori.

Ar piesārņojumu saistītie nāves gadījumi visvairāk konstatēti nabadzīgās valstīs ar strauju ekonomisko attīstību, tostarp Indijā un Ķīnā.
Pētnieki uzsver, ka vides piesārņojums – iemesls, kādēļ tik daudzi iet bojā, ir mūsu pašu – cilvēces – radīta problēma.

Arī Eiropā gaisa piesārņojums ir nopietna problēma. Lielu daļu no tā rada automašīnas ar dīzeļdzinējiem. Izplūdes gāzu radītais piesārņojums īpaši bīstams ir cilvēkiem ar plaušu slimībām, bērniem un vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

 • Aivar AiNevars
  0 0 0

  Aivar AiNevars

  LAtvija.. Briviiba,,, Neatkariba :) cik mumsjau ir aizliegtie atkritumi!
 • Girts Liepins
  0 0 0

  Girts Liepins

  Kamēr vides aizsardzībai valstiskā līmenī būs tik zema prioritāte, nekas arī nemainīsies.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl