Čīles metro noticis “terorakts”, ziņo amatpersonas

Komentāri
Čīles metro noticis “terorakts”, ziņo amatpersonas
Foto: REUTERS/SCANPIX

Čīles galvaspilsētas Santjago metro nograndis sprādziens. Otrdienas, 9. septembra, rītā bojā gājušo skaits nelaimē, ko Čīles valdība jau ir nodēvējusi par teroraktu, sasniedza 14.

Metro sprāgusi atkritumu tvertnē ievietota bumba. Spridzeklis bija izgatavots mājas apstākļos un ievietots urnā pie ātrās ēdināšanas restorāna, ziņo atbildīgās amatpersonas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Varas iestādēm ir aizdomas, ka spridzekli atkritumu urnā ievietojuši divi jaunieši, kas no notikuma vietas aizbrauca ar automobili.

Pagaidām atbildību par sprādzienu neviens nav uzņēmies, un notikumu izmeklē likumsargi.

Čīlē notiek protesti pret valdību, un tajos piedalās arī tādas jauniešu grupas, kas savās aktivitātēs un nostājas paušanā izmanto arī eksplozīvas vielas.

11. septembrī Čīlē būs pagājis 41 gads kopš pie varas nāca diktators Augusto Pinočets. Viņš valsti sāka vadīt 1973. gadā, gāžot un nogalinot toreizējo prezidentu Salvadoru Aljendi. A. Pinočets ļāva valstī atgriezties demokrātijai astoņdesmito gadu beigās. Protestētāji Čīlē 7. septembrī izgāja ielās, lai pieminētu S. Aljendes nogalināšanas dienu, un akcija pārauga sadursmēs ar policiju.

Foto: AFP/SCANPIX

Foto: AFP/SCANPIX

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl