Cihanouska: Atgriešanās pie demokrātijas Baltkrievijā būs ilgāka nekā domāts

6 komentāri
Cihanouska: Atgriešanās pie demokrātijas Baltkrievijā būs ilgāka nekā domāts
DMITRIJS SUĻŽICS. F64

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska atzinusi, ka atgriešanās pie demokrātijas viņas valstī acīmredzot prasīs vairāk laika nekā domāts.

Kā intervijā Šveices laikrakstam “Le Temps” izteikusies Cihanouska, kas šobrīd dzīvo Lietuvā, opozīcija pagaidām zaudējusi cīņu ielās, bet pašlaik tiek strādāts pie dažādu turpmāko iniciatīvu apvienošanas.

“Mums nav iespēju cīnīties ar režīma vardarbību pret demonstrantiem. Viņu rokās ir ieroči, viņu rokās ir vara, tāpēc jāatzīst – šobrīd, liekas, ielās mēs cīņu esam zaudējuši. Atgriešanās pie demokrātijas prasīs ilgāku laiku nekā plānots,” viņa sacījusi.

“Cilvēki Baltkrievijā grib saskatīt gaismu tuneļa galā, domāt par dienu, kad beidzot viss būs labi. Viņi cerējuši uz drīzu risinājumu, tādēļ tagad gaida fantastisku plānu. (..) Taču tāda plāna nav,” norādījusi opozīcijas līdere, piebilzdama, ka pašlaik ir brīdis “kopā ar tautu pārdomāt nākotnes redzējumu”.

“Bet mēs veidojam struktūras turpmākajām cīņām, strādājam, lai sasaistītu dažādas opozīcijas iniciatīvas, kas parādījušās gandrīz visur – starp ārstiem, skolotājiem, policijas vidē,” viņa stāstījusi. “Mūsu stratēģija paredz labāk organizēties, izdarīt uz režīmu nemitīgu spiedienu līdz brīdim, kad cilvēki atkal būs gatavi iziet ielās – iespējams, pavasarī.”

Vienlaikus Cihanouska uzsvērusi, ka tai jābūt mierīgai revolūcijai un viņa nejūtas tiesīga mudināt baltkrievus pakļaut sevi briesmām.

Martā, ja Covid-19 situācija ļaus, viņa gatavojas doties uz Šveici, cerot tikties ar ANO augsto cilvēktiesību komisāri Mičelu Bačeletu un pārrunāt iespējas atjaunot Baltkrievijā taisnīgumu. Viņa arī gatavojas aicināt Šveices varas iestādes iesaldēt autoritārā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko aktīvus.