Komentāri

Ungārijā pamatīgu skandālu radījis kādas mazpilsētas mērs, kurš cietsirdīgi izturējies pret vietējiem čigānu tautības iedzīvotājiem.

Vairākās Ungārijas pašvaldībās pie varas ir galēji labējās partijas Jobbik politiķi. Visskarbākais ir Ozdas pilsētiņas mērs Dāvids Janicaks, par kura nežēlību klīst leģendas jau ārpus valsts robežām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pilsētā mīt 34 tūkstoši iedzīvotāju, no kuriem trešā daļa ir čigānu. Daudzi strādā pašvaldības nodrošinātu darbu lauksaimniecības nozarē, un kopš Janicaka nākšanas pie varas ir izdoti jauni noteikumi, kas viņu darba apstākļus pielīdzina teju katorgai.

Piemēram, darbs sākas tik agri, ka uz to jādodas kājām, jo sabiedriskais transports vēl nekursē. Stundā ļauts atpūsties vien piecas minūtes, un, lai čigānus uzraudzītu, izvietota iespaidīga videonovērošanas sistēma.

Čigāni sūdzas, ka tiekot paverdzināti un nostrādināti bez atpūtas. Savukārt minētās pilsētas priekšsēdētājs nebūt neslēpj savu nepatiku pret romu tautības ļaudīm.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl