Charlie Hebdo karikatūrists: Teroristiem nebija humora izjūtas

0 Komentāru
Charlie Hebdo karikatūrists: Teroristiem nebija humora izjūtas
Foto: AFP/LETA

Francijas satīras žurnāla Charlie Hebdo karikatūrists Lūzs, kura pravieša Muhameda zīmējumi rotāja “izdzīvojušā numura” vāku, paziņojis, ka turpmāk vairs nezīmēs pravieti.

Islāmisti – brāļi Šerifs un Saīds Kuaši – 7. janvārī Parīzē iebruka žurnāla Charlie Hebdo redakcijā, noslepkavojot 12 cilvēkus. Žurnāla redakcija pēc asiņainā uzbrukuma laida klajā “izdzīvojušo numuru”, uz kura bija attēlots Lūza zīmēts raudošs pravietis Muhameds ar uzrakstu Je Suis Charlie (Es esmu Šarlī). Žurnāla vāku rotāja vārdi Viss ir piedots.

Je suis Charlie kļuva par saukli, ar kuru cilvēki visā pasaulē izteica solidaritāti upuriem un pauda atbalstu vārda brīvībai.

Tolaik Lūzs sacīja, ka žurnāla komandai neesot bijušas šaubas par pravieša karikatūras publicēšanu uz žurnāla vāka.

“Mēs ticam cilvēku inteliģencei un viņu humoram un ironijai,” norādīja karikatūrists. Runājot par islāmistiem, kas uzbruka Charlie Hebdo redakcijai, Lūzs sacīja, ka viņiem vienkārši trūcis humora izjūtas.

Tomēr tagad karikatūrists paziņojis, ka vairs nav ieinteresēts zīmēt pravieti Muhamedu.

Intervijā žurnālam Les Inrockuptibles, kas tika publiskota trešdien, Lūzs paziņoja, ka nepavadīs savu dzīvi, zīmējot Muhameda karikatūras. Bet viņš uzsvēra, ka teroristi nav uzvarējuši.

“Viņi būs uzvarējuši, ja visa Francija turpinās baidīties,” piebilda mākslinieks, pārmetot galēji labējai partijai Nacionālā fronte mēģinājumus uzpūst bailes islāmistu uzbrukumu gaismā.

0 Komentāru