Ceturtdien Maskava plāno uz Ukrainu izsūtīt otru ”humānās palīdzības” kravu

Komentāri
Ceturtdien Maskava plāno uz Ukrainu izsūtīt otru ”humānās palīdzības” kravu
Foto: AFP/SCANPIX

Krievija ir gatava otro humānās palīdzības konvoju uz Ukrainu nosūtīt jau ceturtdien, 28. augustā, paziņojis Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Precīzu laiku viņš gan atteicās nosaukt, jo pagaidām krava vēl gaidot Sarkanā Krusta apstiprinājumu. Iepriekš Krievija sacījusi, ka konvojs dosies  ceļā uz Ukrainu pa to pašu maršrutu, pa kuru pirmais, taču savu galamērķi – Ukrainas austrumus – sasniegs ātrāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmais konvojs aptuveni nedēļu pie robežas gaidīja atļauju to šķērsot, līdz beidzot šķērsoja to bez Ukrainas atļaujas.

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens ir izteicies, ka konvoja nolūks ir novērst uzmanību no potenciāli atklātākas militārās operācijas.

Jau ziņots, ka trešdien Ukrainā no Krievijas puses robežu šķersojis apjomīgs militārās tehnikas konvojs – tanki un cita veida bruņutehnika, kas virzījas uz Ukrainas valdības spēku kontrolēto Telmanovas ciematu Doņeckas apgabalā, ziņoja ārvalstu mediji.

Kāds informēts avots aģentūrai AFP ar pārliecību paudis, ka šī tehnika ir no Krievijas, jo ”Doņeckā vai Luganskā nevar nopirkt simts tankus” taču nav precizējis, vai militāro kolonnu pavada Krievijas karavīri. Informācija nedod arī skaidrību, vai šī bruņutehnikas vienība varētu būt tā pati, par ko Ukrainas varas iestādes šonedēļ jau izteikušās.

Konvojā bijušas sešas raķešu palaišanas iekārtas ”Grad”, astoņas pielāgotas kravas automašīnas ”Kamaz” un automašīnas ”Ural”, kā arī teju 100 tanki, raķešu palaišanas iekārtas un vēl cita tehnika.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl