Ceturtdien Latvijas gaisa telpu šķērsojis “Belavia” reiss Minska-Tallina

3 komentāri
Ceturtdien Latvijas gaisa telpu šķērsojis “Belavia” reiss Minska-Tallina
PM/SCANPIX

Par spīti Latvijas valdības lēmumam liegt Baltkrievijā reģistrētiem aviopārvadātājiem ielidot Latvijas gaisa telpā, ceturtdien no rīta Latvijas gaisa telpu šķērsojis lidsabiedrības “Belavia” reiss Minska-Tallina, apstiprināja par gaisa satiksmes organizēšanu Latvijā atbildīgās “Latvijas gaisa satiksmes” pārstāvji.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvis Aivis Vincevs, CAA ceturtdien precizējusi iepriekš izdoto aeronavigācijas informācijas paziņojumu, turpmāk liedzot Baltkrievijā reģistrētu aviosabiedrību gaisa kuģiem izmantot Latvijas gaisa telpu pārlidojumiem arī uz citiem galamērķiem.

Vincevs pauda, ka paziņojums ir ievietots aeronavigācijas informācijas pakalpojumu vietnē un stājas spēkā nekavējoties. Tas nozīmē, ka turpmāk Baltkrievijā reģistrēti aviosabiedrību gaisa kuģiem nav atļauts ne vien lidot uz Latvijas lidostām, bet izmantot Latvijas gaisa telpu arī tranzīta lidojumos.

Baltkrievijā reģistrētās aviosabiedrības Latvijas gaisa telpu var izmantot tikai ārkārtas gadījumos.

Kā ziņots, valdība otrdienas vakarā noteica ierobežojumus Baltkrievijā reģistrētiem aviopārvadātājiem izsniegt lidojumu atļaujas un līdz ar to ielidot Latvijas gaisa telpā un izmantot Latvijas lidostas, aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja Satiksmes ministrijā (SM).

Tāpat Latvijas gaisa kuģiem tiek ierobežotas tiesības izmantot Baltkrievijas gaisa telpu un lidostas. Lēmums stājas spēkā nekavējoties.

Šādi lēmumi valdības sēdē pieņemti, reaģējot uz Baltkrievijas varas iestāžu rīcību, pārtverot un piespiedu kārtā nosēdinot Minskas lidostā Eiropas Savienības (ES) aviokompānijas “Ryanair” civilo pasažieru gaisa kuģi, izvērtējot aviācijas drošības iestāžu rīcībā esošo informāciju un atsaucoties Ārlietu ministrijas iniciatīvai.

Lasi vēl: Oficiāli: Latvijas valdība nosaka ierobežojumus aviosatiksmē ar Baltkrieviju

3 komentāri