Četri tūkstoši zemnieku ar traktoriem un govīm sarīko plašu protestu

Komentāri

Skats Briseles pievārtē šorīt bija iespaidīgs – bākugunīm mirgojot, protesta virzienā devās ap tūkstoš traktoru. Visas Eiropas Savienības (ES) piensaimnieki, tāpat kā cūkkopji un dārzeņu audzētāji, tagad vienojušies sašutumā pret Eiropas institūcijām, kuras, viņuprāt, pārāk maz palīdz no Krievijas embargo cietušajiem lauksaimniekiem.

Zemnieki izvirzījuši prasību vismaz samaksātās soda naudas atdot atpakaļ zemnieku atbalstam.
Protestā uz zemnieku plakātiem tika rakstīti saukļi: ”Bez lauksaimniecības nebūs ēdiena” un ”Eiropā vieta atradīsies gan bēgļiem, gan lauksaimniekiem, tikai vajadzīga atbilstoša politika”.
Sasnieguši Eiropas kvartālu, zemnieki to aizbarikādēja ar prāva izmēra govīm, kas izkrāsotas dalībvalstu karogu krāsās. Krīzē visi eiropieši ir vienoti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Protests notiek laikā, kad parlaments ir tukšs, jo sākusies pirmā rudens sesija Strasbūrā, savukārt uz ārkārtas sēdi Briselē ieradušies Eiropas Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministri.
Līdzās frančiem, beļģiem un vāciešiem protestā šodien piedalījās arī Latvijas piensaimnieki, tiesa, kopā ar pārējiem baltiešiem veidojot vien ap simts cilvēku lielu pūli.

Latvieši pievienojušies pārējo piensaimnieku prasībai nozares glābšanai novirzīt pašu samaksātās soda naudas par pārsniegtajām piena kvotām apmērām 700 miljonus eiro. Tā būtu solidarizēšanās ar piena ražotājiem gadu pēc Krievijas ieviestā embargo, kas tikpat sāpīgi iesitis arī cūkkopības, lopkopības un augļu un dārzeņu nozarēm.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas datiem Latvijas lauksaimniekiem nodarītie zaudējumi lēšami 140 miljonos eiro.

Skaties video:

Lasi vēl